Gdzie oglądać operacje chirurgiczne stóp, twarzy… online?

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

Operacje chirurgiczne to wszelkiego rodzaju zabiegi na organach i tkankach ciała. Przeprowadzane są celu poprawy stanu zdrowia pacjenta, jego wyglądu, jak i w celach diagnostycznych. Aby oswoić się ze stresem związanym z nimi, warto przyjrzeć się wcześniej, jak wygląda proces. Oglądanie ich bywa pomocne także dla lekarzy – zwłaszcza przyszłych i świeżo upieczonych. Gdzie oglądać operacje online?

Transmisje operacji i zabiegów online

Aktualnie medycyna rozwija się bardzo dynamicznie nie tylko pod względem metod przeprowadzania operacji i zabiegów, ale także pod innymi aspektami. Dotyczy to np. bezpośrednich transmisji operacji, które emitowane są w sieci oraz podczas wszelkiego rodzaju branżowych konferencji. Mogą one być realizowane zarówno w kraju, jak i za granicą, zazwyczaj przeprowadzane są przez wykwalifikowanych lekarzy, pionierskimi metodami, np. z wykorzystaniem systemu robotycznego da Vinci. Mogą być doskonałym źródłem wiedzy, ponieważ istnieje możliwość dodania do transmisji komentarza moderatora czy lekarza specjalisty. W wielu przypadkach konieczna jest wcześniejsza rejestracja, ponieważ przeznaczone są one dla lekarzy i innych osób związanych z branżą medyczną. Pozostali pasjonaci tej tematyki mogą oglądać programy w sieci oraz telewizji, związane z operacjami chirurgiczymi. Na które warto zwrócić uwagę?

Programy o operacjach i zabiegach dostępne online i w telewizji

Moje koszmarne stopy

Program online „Moje koszmarne stopy” dostępny na www.player.pl to świetna propozycja na naszej liście tytułów o operacjach. Jest to program produkcji TLC, którego bohaterami są osoby borykające się ze wszelkiego rodzaju kłopotami ze stopami. Są one poddawane różnego typu leczeniu, zabiegom oraz operacjom w celu wyeliminowania schorzenia.

Sekrety lekarzy

Akcja programu „Sekrety lekarzy” rozgrywa się w najnowocześniejszych gabinetach lekarskich i na salach operacyjnych. Widz poznaje w nim kulisy pracy specjalistów z różnych dziedzin medycyny, m.in. chirurgów plastyków, ginekologów czy ortopedów. Prezentowane są tu nowoczesne i innowacyjne metody leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń.

Sala operacyjna

Serial „Sala operacyjna” to nie lada gratka dla wszystkich fanów oglądania operacji, jak i przyszłych medyków. Można sprawdzić w nim przebieg wielu różnych zabiegów, jak i poznać fascynujące historie pacjentów Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie.

Życie bez wstydu

W programie „Życie bez wstydu” podpatrzeć można pracę specjalistów ze słynnej w całym kraju Kliniki Ambroziak – kliniki medycyny estetycznej. Można lepiej poznać ją także w produkcji „Klinika bez tajemnic”.

Sekrety chirurgii

Osoby zafascynowane tematyką chirurgii plastycznej powinny także sprawdzić program „Sekrety chirurgii”, w której można zapoznać się ze specyfiką pracy specjalistów z renomowanej kliniki chirurgii dr. Marka Szczyta.

Doktor B.

„Doktor B.” to niezwykle ciekawy program, w którym chirurg plastyczny dr Bülent Cihantimur podejmuje działania mające na celu naprawę skutków błędnie przeprowadzonych operacji plastycznych różnych części ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.