Najlepszy sposób na kurzajki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kurzajki to częsta przypadłość, choć mało kto się do niej przyznaje. Nie wyglądają one estetycznie i większości kojarzą się niesłusznie z brakiem przestrzegania zasad higieny. Pojawiają się szybko, ale niestety, pozbycie się ich stanowi spore wyzwanie. Jak zatem pozbyć się kurzajki? 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-wyglada-kurzajka/

Jak wygląda kurzajka

Kurzajka to niewielka kilku milimetrowa narośl najczęściej o płaskiej, chropowatej powierzchni. Ma kolor podobny do skóry, więc nie rzuca się w oczy od razu. Najczęściej pojawia się na dłoniach i stopach, ponieważ to one mają bezpośrednią styczność z powierzchniami. Kurzajkę wywołuje wirus hpv, ten sam, który odpowiada za inne zmiany skórne, czy w najpoważniejszych przypadkach – raka szyjki macicy. Wystarczy więc zetknięcie się z powierzchnią, zainfekowana wirusem. Najkorzystniejszym środowiskiem dla niego są wilgotne powierzchnie, dlatego właśnie jest tak częsta przykrą pamiątką po wizycie na basenie. 

Kurzajki nie są bolesne, chyba, że utworzą się w miejscu, w którym będą uciskać na przykład na płytkę paznokciową. Należy jednak usunąć je możliwie szybko, ponieważ lubią się namnażać, a co gorsze, możemy zarazić nimi innych domowników, roznosząc wirusa szczególnie w łazience. 

Metody usuwania kurzajek

Jeśli zauważymy kurzajkę na swoim ciele, powinnismy reagować od razu. Oczywiście, nie zagraża ona poważnie naszemu zdrowiu, jednak nie warto zwlekać z jej usunięciem. Wraz z upływem czasu kurzajka wrasta coraz głębiej, w związku z czym jej usuniecie będzie trudniejsze. 

Na niewielkie i dość „świeże” kurzajki powinien pomóc specjalny preparat, dostępny w niemal każdej aptece. Koszt takiego preparatu jest niewielki, w granicach kilku złotych w zależności od firmy. Na efekty jego działania będziemy musieli jednak trochę zaczekać. Preparat należy regularnie i bardzo precyzyjnie nakładać na zmienione miejsce. Utworzy się na nim swego rodzaju twardsza skorupka, którą po kilku dniach należy usunąć. Wraz z nią odejdzie też kurzajka. Nie smarujmy preparatem zdrowej skóry, ponieważ ulegnie ona uszkodzeniu. 

Druga metodą jest krioterapia, a więc zamrożenie kurzajki ciekłym azotem, a następnie usuniecie. Zabieg ten wykonuje chirurg. Będzie konieczny, jeśli kurzajka urosła i wrosła już głęboko. 

Przeczytaj też: http://www.cyfraki.pl/gdy-router-nie-dziala-prawidlowo/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.