Leczniczy pedicure – pogromca odcisków

[Głosów:9    Średnia:4/5]

Stopy dźwigają nasze ciało przez całe życie, dlatego powinniśmy traktować je z należytą troską. Codzienne pokonywanie wielu kilometrów, stanie przez dłuższy czas, noszenie niewygodnego obuwia oraz ciężka fizyczna praca są przyczyną powstawania odcisków. Niestety nie zawsze możemy ich uniknąć. Myślę, że na świecie nie ma ani jednej dorosłej osoby, która nie wiedziałaby, czym są odciski. To nie tylko nieestetyczne zmiany, ale przede wszystkim powód trudności w chodzeniu.

Leczniczy pedicure

Leczniczy pedicure a tradycyjny

Domowa pielęgnacja stóp dla większości z nas to umycie skóry, ewentualnie wykonanie peelingu, starcie stwardniałego naskórka np. z pięt za pomocą tarki lub pumeksu, skrócenie paznokci i czasem pomalowanie ich. W gabinetach kosmetycznych możemy również liczyć na usunięcie skórek, ozdobienie płytki paznokcia cyrkoniami lub brokatem oraz nałożenie odżywczej maski np. z ciepłego wosku. W przypadku zabiegu Leczniczy Pedicure, który można wykonać w gabinecie podologicznym zakres wykonywanych czynności jest bardziej rozległy. Przede wszystkim specjaliści skupiają się na dokładnym i całkowitym usunięciu zrogowaciałego naskórka. Dodatkowo wykonują szereg innych czynności, które mają na celu zwiększenie komfortu chodzenia. Usuwanie modzeli, nagniotków i odcisków to podstawa. Poza tym można również zlikwidować kurzajki i inne szpecące brodawki. W zależności od potrzeb pacjenta wykonuje się dodatkowe czynności jak np. założenie klamry na wrastający paznokieć, oczyszczanie wałów paznokcia, opiłowywanie paznokci grzybiczych oraz leczenie paznokci zniekształconych. W trudnych przypadkach wykonuje się również rekonstrukcję paznokcia. Z zabiegu mogą skorzystać również osoby z grzybicą. W takim przypadku najczęściej pobiera się materiał z płytki paznokcia do badania mykologicznego na obecność grzybów lub bakterii. Cały zabieg trwa zazwyczaj nie mniej niż pół godziny, ale zasadniczo zależy to od ilości czynności, które trzeba wykonać.

W niektórych gabinetach podologicznych istnieje możliwość zamówienia domowej wizyty. Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób starszych, które mogą mieć problemy z chodzeniem. W takich przypadkach często wykonuje się pedicure podologiczny stopy cukrzycowej, który nie tylko znacząco poprawia komfort chodzenia, ale przede wszystkim jest zabiegiem stricte leczniczym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.