Chcesz pracować bezpiecznie i wygodnie? Zadbaj o obuwie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Na jakość i komfort pracy składa się wiele przeróżnych detali, o których warto pamiętać. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego obuwia. W przypadku zawodów, w których znaczną część czasu pracy spędza się w pozycji stojącej lub chodząc, najlepszym wyborem jest profesjonalne obuwie medyczne. Zapewnia ono odpowiednią amortyzację i zdrowe ułożenie stóp, co przekłada się wprost na wygodę. Obuwie profesjonalne cechuje się także podwyższoną trwałością w porównaniu do standardowych butów, które można zakupić w sieciowych sklepach obuwniczych.

obuwie medyczne

Czym charakteryzuje się obuwie medyczne?

Profesjonalne obuwie musi spełniać kilka kryteriów. Ma być wygodne, aby zapewnić komfort podczas długotrwałego noszenia, zapewniać odpowiednie wsparcie i amortyzację nawet podczas wielogodzinnego stania lub chodzenia. Obuwie tego typu musi być także odporne na zużycie i uszkodzenia. Odpowiednio wyprofilowana wkładka ma zachować swój kształt jak najdłużej, podobnie jak paski czy zapiętki, odpowiadające za stabilizację stopy. Profesjonalne obuwie często stosowane jest w środowisku medycznym, dlatego powinno być również łatwe do utrzymania w czystości i odporne na różne rodzaje zabrudzeń.

Jakie obuwie profesjonalne wybrać?

Choć rynek obuwniczy jest obecnie niezwykle szeroki i wciąż się rozwija, w sektorze obuwia profesjonalnego wciąż doceniane są znane od lat (aczkolwiek wciąż rozwijane i usprawniane) modele, wykonane ze skóry naturalnej. Buty takie jak Clog Racy https://galeriazdrowia.pl/produkt/clog-racy-white/  są znane w całym sektorze medycznym, jak i poza nim. Są to kultowe klapki wykonane z dziurkowanej naturalnej skóry z podeszwą wykonaną z wysokiej jakości tworzywa, odpornego na odkształcenia. Podeszwa zapewnia odpowiednią amortyzację i stabilizację. Klapki są antypoślizgowe i posiadają zdolność absorbowania energii podczas chodzenia po twardych powierzchniach. Cecha ta dodatkowo zwiększa komfort korzystania.

Klasycznym, ale wciąż jednym z najczęściej wybieranych produktów profesjonalnych w sektorze medycznym – i nie tylko – są buty Clog Back Guard marki Scholl https://galeriazdrowia.pl/produkt/clog-back-guard/ . To doskonały przykład połączenia stylu, komfortu i funkcjonalności w obuwiu medycznym. Ta linia obuwia jest dedykowana przede wszystkim profesjonalistom, którzy spędzają wiele godzin na nogach w trakcie wykonywania swojej pracy, zwłaszcza w branżach medycznej, pielęgnacyjnej czy gastronomicznej. Buty Clog Back Guard zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu przez cały dzień. Wyposażone w specjalną wkładkę, zapewniają odpowiednie wsparcie dla stóp. Posiadają antypoślizgową podeszwę, co jest istotną cechą zwłaszcza w środowiskach, gdzie podłogi mogą być mokre lub śliskie. Wkładka  butów Clog Back Guard wykonana jest w technologii backguard, która zapewnia odciążenie łuku podłużnego i poprzecznego stopy. Wpływa to na prawidłową postawę ciała. Clog Back Guard odciążają stawy najczęściej narażone na ból: skokowy, kolanowy i biodrowy. Dodatkowo pod pietą buta znajduje się amortyzujący bufor, pochłaniający wstrząsy.

Nowoczesne obuwie profesjonalne

Osoby, które poszukują funkcjonalności obuwia profesjonalnego najwyższej jakości, ale zależy im także na nowoczesnym designie, powinny zainteresować się modelem EVOFLEX od marki Scholl. Buty te są dostępne w wielu różnych kolorach i odcieniach. Ich design zdecydowanie różni się od wyglądu klasycznych modeli medycznych. Jednocześnie buty EVOFLEX zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa stosowania i wygodę. W sposób anatomiczny dopasowują się do stopy, zapewniają jej odpowiednią wentylację podczas użytkowania. Buty mają antypoślizgową podeszwę i regulowany pasek, który zwiększa stabilizację stopy podczas chodzenia. Obuwie EVOFLEX zostało znakomicie przyjęte przez branżę medyczną także ze względu łatwość utrzymania w czystości. Posiadają antybakteryjną podeszwę, można prać je w 90°C i sterylizować w 134°C. Są one także dopuszczone do stosowania na salach operacyjnych.

Więcej popularnych modeli butów profesjonalnych można znaleźć na stronach sklepu medycznego https://galeriazdrowia.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.