Zielona kawa – jak działa chlorogenowy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Producenci zachwalają zieloną kawę oraz wpisany w niej kwas chlorogenowy na całe sposoby. Informują, iż suplementy, które są je w składzie, fantastycznie odchudzają, dodają sił i regulują stopień cholesterolu we krwi. Dowiedz się, jak sposoby z zieloną kawą oddziałują na organizm.

Kwas chlorogenowy – co to takiego?

Wyciąg z zielonej kawy, zdaniem producentów, wspiera odchudzanie. Czy toż zasługa kwasu chlorogenowego, jaki znajduje się w składzie zielonych ziaren? Wyniki pewnych badań pokazują, iż suplementy kuracji, które je mają, pomagają zrzucić parę zbędnych kilogramów. Natomiast nadal nie ma pewności, lub efekt się utrzyma i nie pojawi „efekt jojo”. Przeciwnicy zielonej kawy twierdzą, iż specyfik wykazuje wiele niekorzystnych działań ubocznych. Może doprowadzać do odwodnienia organizmu oraz nadprodukcji hormonów odpowiedzialnych za stres. Nie wszyscy wierzą oraz w odchudzające właściwości zielonych ziaren.

Jak działa kwas chlorogenowy?

Tenże ciekawy kwas odnajdziesz nie wyłącznie w zielonej kawie, jednak też w wielu innych roślinach. Izomery, czyli substancję o podobnej budowie chemicznej, mają np. suszone śliwki, pokrzywa, głóg, owoce kakaowca, a chociażby modne ziemniaki. Lub wyciąg z ziaren zielonej kawy jest odpowiedni? Jeszcze nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a opinie naukowców nie są zgodne. Wątpliwości dotyczą również trwałości efektów odchudzających. Pamiętaj, iż to – pomimo wszystko – suplement kuracji – nie zastąpisz nim niezbędnych elementów odżywczych, jakie muszą znaleźć się w Twojej codziennej diecie. Zgodnie z informacjami od producentów suplementów, zielona kawa dodaje energii, pomaga istotnie ograniczyć cellulit, dba o dobry stopień cholesterolu we krwi oraz przyspiesza przemianę materii, poza tym odchudza oraz obniża łaknienie.

kawa zielona - jakie ma wlasciwosci i smak

Gdy zastanawiasz się na wsparciem kuracji tego rodzaju, powinnaś wziąć pod uwagę, iż leków nie cieszy się kobietom w ciąży, a coraz niezwykle młodym osobom, które nie skończyły jeszcze 16 lat. Gdy masz na cukrzycę, dolegliwości serca lub masz problemy z nadciśnieniem – a nie można Ci sięgać po suplementy z zieloną kawą.

Środki z zieloną kawą

Pamiętaj, iż żaden środek odchudzający nie przyniesie spodziewanych rezultatów, gdy jego dawania nie podeprzesz systematyczną aktywnością fizyczną i dobrze skomponowaną dietą, najlepiej ułożoną przez specjalistę. Środki z zieloną kawą kupisz w formie pigułek czy kawy rozpuszczalnej. Niejednokrotnie toczy się je o dodatkowe substancje – znajdziesz zatem suplementy z żeń-szeniem, wyciągiem z zielonej herbaty, chromem lub błonnikiem pokarmowym. Jest znacznie rodzajów kapsułek z kwasem chlorogenowym, które trochę różnią się recepturą. Zazwyczaj nie mają wyłącznie ekstraktu z zielonych ziaren, a również soki z pozostałych roślin, owoców, powszechnie wzbogaca się je witaminami. Na rynku można spotkać suplementy, w których składzie nie ma kofeiny. Mają kwas chlorogenowy, substancje wypełniające oraz przeciwzbrylające oraz ewentualnie wyciąg z zielonej herbaty. Zielona kawa oraz kwas chlorogenowy nie zostały jeszcze zupełnie przebadane, choć wyniki pewnych testów napawają optymizmem. A nie można zapominać, iż odchudzanie to przede wszystkim praca nad sobą, systematyczny ruch na świeżym powietrzu oraz zdrowe menu na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.