Po czym poznasz, że specjalista jest wart Twoich pieniędzy?

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Wybór odpowiedniego specjalisty z branży beauty ma wpływ nie tylko na Twój komfort i samopoczucie, ale często także na Twoje zdrowie. Niezależnie od tego, czy poszukujesz eksperta w dziedzinie fryzjerstwa, kosmetyki, czy medycyny estetycznej, kluczowy jest wybór zaufanego, kompetentnego specjalisty. On lub ona zadba nie tylko o Twój wygląd zewnętrzny, ale także wzmocni Twoją pewność siebie. Dziś sprawdzimy, na co zwracać uwagę przy wyborze specjalisty beauty i jakie znaczenie ma ta decyzja.

Po czym poznasz, że specjalista jest wart Twoich pieniędzy

Jak wybrać dobrego specjalistę z branży beauty – kosmetologa, lekarza medycyny estetycznej itp.

Przy wyborze gabinetu kosmetycznego kluczowe jest zwrócenie uwagi na czystość i higienę miejsca, kwalifikacje i doświadczenie personelu, a do pewnego stopnia także na opinie innych klientów. Istotne jest także, aby gabinet stosował nowoczesne technologie i był na bieżąco z najnowszymi trendami w branży.

Jak wybrać dobry gabinet?

Branża beauty jest bezpośrednio związana ze zdrowiem. W jeszcze większym stopniu dotyczy to medycyny estetycznej. Dlatego w gabinecie kluczowe jest zachowanie najwyższego poziomu higieny i czystości. Ogólny porządek ocenisz gołym okiem. Odpowiedni środek dezynfekujący powierzchnie i regularne sprzątanie to w takim miejscu podstawa. Jednak często to, co jest dla nas najgroźniejsze, jest niewidoczne gołym okiem. W przypadku jakichkolwiek zabiegów w gabinecie niezbędna jest myjka ultradźwiękowa lub myjnia dezynfektor i inne akcesoria jak, chociażby torebki do sterylizacji. W czasie pierwszej wizyty w gabinecie nie bój się zadawać pytań dotyczących dezynfekcji narzędzi. Profesjonalista udzieli Ci pełnych wyjaśnień, do których masz zresztą prawo.

Kwestie te są szczególnie istotne w branży medycznej. W gabinetach medycyny estetycznej czy gabinetach stomatologicznych oprócz codziennego sprzątania i dezynfekcji narzędzi ważna jest także regularna dekontaminacja pomieszczeń. Profesjonalne środki do dekontaminacji efektywnie zwalczają wirusy, bakterie, grzyby i zarodniki. Zarówno te unoszące się w powietrzu, jak i osiadające na powierzchniach twardych i miękkich.

Jak ocenić gabinet i specjalistę od strony biznesowej?

W pierwszej kolejności, jako te najważniejsze, omówiliśmy kwestie związane ze zdrowiem. Jednak finalnie nie tylko one decydują o poziomie zadowolenia z usług specjalisty. Dobry gabinet powinien mieć jasno określone ceny usług oraz oferować konsultacje, podczas których specjalista dokładnie pozna oczekiwania klienta i zaproponujeindywidualnie dostosowane rozwiązania. Warto też porównać ceny usług ze stawkami konkurencji. Oczywiście nie twierdzimy, że należy kierować się tylko i wyłącznie ceną. Sprawdzisz jednak w ten sposób, czy ceny wybranego specjalisty nie są znacznie wyższe od stawek rynkowych.

Nie tylko zdrowie i pieniądze…

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Ogromnie ważne jest to, jak czujesz się w gabinecie i jaki masz kontakt ze specjalistą. Trudno te kryteria zamknąć w twarde ramy. Składa się na to wiele czynników: wystrój gabinetu, oświetlenie, muzyka w tle, prezencja i podejście do klienta specjalisty itp. Nie ukrywajmy, że do kosmetologa wybieramy się nie tylko na konkretny zabieg, ale też po to, aby chwilę odpocząć i się zrelaksować. W takim miejscu musisz się po prostu czuć dobrze.

Certyfikaty i kwalifikacje

Upewnij się, że wybrany gabinet posiada wszystkie niezbędne certyfikaty oraz licencje, które potwierdzają kwalifikacje personelu. Poszukaj informacji o ukończonych kursach, szkoleniach oraz doświadczeniu specjalistów w branży. O wszystkie te kwestie możesz też zapytać samego specjalisty. Próba uchylenia się od odpowiedzi czy niejasne wyjaśnienia, powinny być dla Ciebie znakiem ostrzegawczym.

Opinie klientów

W dobie internetu łatwo znaleźć opinie o gabinetach kosmetycznych. Przejrzyj fora internetowe, portale społecznościowe oraz strony z recenzjami, aby zorientować się, jakie wrażenie usługi danego specjalisty robią na innych klientach. Do takich opinii należy jednak podchodzić z odpowiednim dystansem. W wielu przypadkach negatywną opinię może pozostawić każdy. Nawet osoba, która nie korzystała z usług danego specjalisty i z tego czy innego powodu chce mu po prostu zaszkodzić.

Oczywiście wszystkie wymienione powyżej kwestie powinny się wzajemnie uzupełniać. Sama dobra atmosfera w gabinecie będzie na nic, jeśli nie będziesz zadowolona z efektów zabiegów. Analogicznie profesjonalizm, wiedza i doświadczeni specjalisty nie wystarczą, jeśli przyjmuje w zaniedbanym gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.