Czym jest ajuwerda i dlaczego warto się z nią zaprzyjaźnić?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Ajuwerda to sięgająca setek lat wstecz wiedza na temat uzdrawiania i równowagi w życiu człowieka. Obecnie uważana jest za jeden z najstarszych systemów leczniczych na świecie, bo jak podają niektóre źródła, opracowano ją jeszcze przed naszą erą. Ajuwerda wywodzi się z Indii i bywa nazywana matką współczesnej medycyny. Choć jest nauką bardzo starą, obecnie określa się ją również medycyną przyszłości! Dlaczego? – Wszystko za sprawą powrotu współczesnych ludzi do korzeni i ponownego zainteresowania naturalnymi metodami leczenia.

Czym jest ajuwerda i dlaczego warto się z nią zaprzyjaźnić

Ajuwerda powstała ponad pięć tysięcy lat temu na terenie półwyspu Indyjskiego. Do dziś jest praktykowana w niektórych rejonach Indii, a także na Sri Lance. Nie jest to tylko wiedza przekazywana z ust do ust, ale mocno ugruntowana w niektórych społecznościach, a także wykładana na indyjskich uniwersytetach. Obecnie możemy zauważyć ogromne zainteresowanie tą nauką wśród populacji krajów zachodnich. Warto też zwrócić uwagę na to, że w 1979 roku ajuwerda została oficjalnie uznana przez WHO za jedną z koncepcji zdrowia oraz terapii.

Na czym polega ajuwerda?

Osiągnięcia współczesnej medycyny pozwalają skutecznie leczyć wiele schorzeń, na które dawniej nie było lekarstwa. Jednak wobec części chorób (także tych śmiertelnych) medycyna akademicka pozostaje bezsilna. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje odpowiedzi na trapiące ich pytania w ajuwerdzie, która stanowi sztukę zachowania pierwotnej równowagi organizmu. Ta natomiast ma prowadzić do długiego i zdrowego życia.

Ajuwerda to system medyczno-filozoficzny. Zgodnie z nią człowiek przychodzi na świat z energią, która w chwili narodzin znajduje się w doskonałej równowadze. Ta z czasem może ulegać zachwianiu na skutek różnych czynników, na przykład nieodpowiedniego odżywiania, stresu, wyniszczających organizm dążeń i ambicji. W praktyce ajuwerdy bardzo ważne jest dążenie do przywrócenia i utrzymania tej równowagi, co ma istotne znaczenie w procesie zdrowienia. Równowagę należy osiągnąć nie tylko na poziomie ciała, ale także ducha i umysłu. Celem tego systemu jest poznanie samego siebie i samospełnienie.

Detoks, terapia ziołami i pozytywne myślenie

Zgodnie z ajuwerdą na skutek utraty równowagi organizmu zaczynają się w nim gromadzić toksyny. Dlatego pierwszym etapem, jeszcze przed podjęciem kuracji leczniczej, powinno być jego oczyszczenie. Usuniecie toksyn, które kumulują się wskutek przeżywania negatywnych emocji, zanieczyszczeń środowiska oraz niezdrowego jedzenia jest niezwykle istotną częścią procesu zdrowienia. Bez takiego detoksu terapia lecznicza może okazać się nieskuteczna.

W ajuwerdzie bardzo ważne jest również zwracanie uwagi na to, co ląduje na naszym talerzu. W diecie niezwykle istotną rolę odgrywają również zioła, które poprzez swój wartościowy skład wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Gotowe ziołowe mieszanki ajuwerdyjskie dostępne są do kupienia w sklepie https://evital.pl. Zawarte w nich witaminy, minerały, antyoksydanty i inne cenne dla naszego zdrowia związki wspierają funkcjonowanie poszczególnych organów i całego organizmu. Pomagają w przywróceniu równowagi w organizmie oraz odzyskaniu siły po przebytych infekcjach. Wzmacniają też odporność, chroniąc przed kolejnym zachorowaniem. Mieszanki i zioła ajuwerdyjskie to zróżnicowana grupa produktów, które można dopasować do potrzeb własnego organizmu. Stosowane zgodnie z zaleceniami zawartymi na załączonej ulotce i połączone z odzyskiwaniem równowagi na poziomie ducha i umysłu wspomagają człowieka w dążeniu do długiego i zdrowego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.