Leczenie grzybicy stóp

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Wiele osób uwielbia chodzić na basen, do sauny czy w inne miejsca, gdzie przewija się wielu ludzi. Czy jednak pamiętamy o tym, że miejsca te mogą być znakomitym miejscem do zarażenia się grzybicą stóp?

Jak rozpoznać grzybicę stóp?

Najczęstsze objawy grzybicy stóp to świąd, łuszczenie się skóry na podeszwach stóp, pęcherzyki i zaczerwienienie pojawiające się pomiędzy palcami oraz na bocznych powierzchniach palców, a także nadmierna potliwość stóp. Po zaobserwowaniu wymienionych objawów warto jak najszybciej udać się do lekarza, ponieważ grzybica stóp jest chorobą zaraźliwą i może rozprzestrzenić się na domowników,  a także na inne osoby, jeżeli korzystamy z basenu lub sauny. Z tego względu należy unikać tych miejsc, jeżeli podejrzewamy u siebie grzybicę stóp.

Przyczyny grzybicy stóp

Najczęstszą przyczyną grzybicy stóp jest nieprawidłowa ich higiena. Zwykle nie poświęcamy stopom należytej uwagi, choć każdego dnia muszą one wykonać dużą pracę. Aby stopy były zdrowe należy pamiętać o noszeniu odpowiedniego obuwia, najlepiej wykonanego z naturalnych materiałów. Obuwie nie powinno być zbyt ciasne. Należy także zadbać o to, by dokładnie wycierać stopy po myciu, zwłaszcza pomiędzy palcami. Grzybicy stóp sprzyjają także urazy stóp, takie jak zadrapania czy skaleczenia. Ze względu na fakt, że jest ona chorobą zaraźliwą, to możemy się jej także nabawić na basenie czy w saunie.

Kto jest bardziej narażony na grzybicę stóp?

Ryzyko występowania grzybicy stóp jest większe u osób, które spędzają wiele godzin na nogach, zwłaszcza w nieprzewiewnym, wykonanym ze sztucznych materiałów obuwiu. Grzybica stóp częściej występuje u mężczyzn, u osób z nadwagą i w podeszłym wieku, a także u tych, którzy zmagają się z nadpotliwością. Grzybica stóp często występuje z miażdżycą kończyn dolnych, cukrzycą, a także z chorobami nowotworowymi.

Leczenie grzybicy stóp

Leczenie grzybicy stóp wrocław nie powinno być dokonywane na własną rękę. Po zaobserwowaniu pierwszych objawów warto wybrać się do lekarza lub podologa. Leczenie grzybicy stóp jest długotrwałym procesem, jednak wielu pacjentów zaniedbuje efekty, nie stosując się do zaleceń lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.