Czy warto mieć w kuchni lodówkę w zabudowie?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Lodówka to absolutna podstawa w kuchni, jednak ze względu na jej gabaryty czasem trudno przewidzieć dla niej odpowiednie miejsce. Czy wybór lodówki do zabudowy może rozwiązać ten problem? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? O czym pamiętać jeżeli chcemy kupić do domu lodówkę do ukrycia pomiędzy kuchennymi meblami?

lodówka w zabudowie

  1. Co to znaczy, że lodówka jest w zabudowie
  2. Największe zalety lodówek w zabudowie
  3. Wady lodówek w zabudowie

Co to znaczy, że lodówka jest w zabudowie

Poprzez wyrażenie „sprzęt w zabudowie” mamy na myśli sytuację, gdy różnego rodzaju AGD jest ukryte pomiędzy szafkami lub na przykład we wnęce w ścianie w taki sposób, że na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się w pomieszczeniu lub po prostu nie zajmuje dodatkowego miejsca. W ten sposób możemy umiejscowić wiele różnych urządzeń, jak pralka, lodówka, zmywarka czy piekarnik. Do najpopularniejszych należą zdecydowanie lodówka i zmywarka, głównie ze względu na swoje gabaryty. Bardzo często decydujemy się również na piekarnik, w sytuacji gdy jest on oddzielnie od kuchenki.

Największe zalety lodówek w zabudowie

Lodówka do zabudowy ma wiele zalet. Przede wszystkim oszczędzamy wolne miejsce i wykorzystujemy przestrzenie, które trudno jest zagospodarować w inny sensowny sposób. Dzięki wkomponowaniu w meble możemy również zgrać wszystko stylistycznie lub obłożyć urządzenie pasującym kolorystycznie drewnem czy płytami meblowymi. Zabudowa pozwala uzyskać naprawdę zgrabny efekt przy jednoczesnym pozostawieniu wolnej przestrzeni do pracy nad przygotowywaniem posiłków. Wykorzystując ukrycie lodówki pomiędzy meblami kuchennymi możemy również lepiej przemyśleć jej umiejscowienie, tak aby była pod ręką i nie wymagała od nas przecinania całego pomieszczenia w drodze po składniki i produkty.

Wady lodówek w zabudowie

Jak każde rozwiązanie lodówki w zabudowie mają również swoje minusy. Przede wszystkim wymagają bardzo dokładnego wymierzenia zarówno urządzenia, jak i przestrzeni w której ma się ono znajdować. Problem może pojawić się również w sytuacji awarii lub gdy po prostu będziemy chcieli wymienić lodówkę na inną – wtedy musimy albo celować w model o podobnym wymiarze, albo zdecydować się na ten sam, który już mieliśmy. W innej sytuacji może być nam ciężko umieścić nową lodówkę we wnęce. Chociaż przy okazji zabudowy kable są ładnie schowane i na co dzień wygląda to bardzo schludnie, sama awaria może również kosztować nas wiele wysiłku przy naprawie – w końcu najpierw będziemy musieli wysunąć całkiem duże urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.