Kostka Arkady – remedium na wrastające paznokcie

[Głosów:2    Średnia:4/5]

Wiele osób boryka się z problemem, jakim są wrastające paznokcie u stóp. Dolegliwość ta początkowo powoduje zaledwie niewielki dyskomfort, jednak może okazać się uciążliwa, a przy braku leczenia objawy zaostrzą się. Pojawia się wówczas znaczny obrzęk, zaczerwienienie, a nawet krwawienie, połączone z ropną wydzieliną.

feet-1897731_1920

Przyczyny wrastających paznokci

Przyczyn wrastania paznokci jest wiele. Jedną z nich są skłonności genetyczne.Problem ten częściej będzie występował u osób, u których w rodzinie pojawiły się już tego typu problemy. Inne przyczyny to noszenie zbyt ciasnego i zbyt wąskiego obuwia, duża nadwaga czy doznane urazy. Do częstych przyczyn wrastania paznokci zalicza się także nieprawidłową pielęgnację, zwłaszcza zaokrąglanie paznokci u stóp przy ich obcinaniu oraz wydłubywanie brudu spod paznokcia ostrymi przedmiotami.

Co powinno nas zaniepokoić?

Problem wrastających paznokci zwykle rozpoznajemy po dyskomforcie, jaki towarzyszy chodzeniu. Tendencja do wrastania paznokcia najczęściej dotyczy dużego palca u stopy, jednakże problem może pojawić się także w przypadku innych paznokci. Pierwsze objawy to obrzęk i zaczerwienienie wokół paznokcia.

Jak leczyć wrastające paznokcie?

Dawniej najczęstszym sposobem leczenia wrastających paznokci było całkowite lub częściowe zerwanie paznokcia. Zabieg ten powodował dłuższe zwolnienie, gdyż był bolesny, a powstała rana wymagała gojenia. Obecnie bardziej nowoczesne metody, takie jak kostka Arkady Wrocław. Jest to urządzenie, które pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się problemu wrastania paznokci. Inne sposoby oprócz kostki Arkady to także zakładanie klamer ortonyksyjnych oraz plastyka wałów okołopaznokciowych. Zabiegi te warto wykonywać w sprawdzonych gabinetach podologicznych.

Nieleczone wrastające paznokcie mogą spowodować problemy. W przypadku wystąpienia dużego obrzęku i dolegliwości bólowych utrudnione może być chodzenie. Z kolei krwawienie i ropna wydzielina mogą sygnalizować infekcję w miejscu przebicia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.