Kosmetyki do włosów

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Lśniące i geste włosy są marzeniem niejednej osoby, stanowią poniekąd swego rodzaju wizytówkę, dlatego mogą pomóc w rozpoczynaniu nowych znajomości, bowiem pierwsze wrażenie jest w tych czasach bardzo ważne. Łupież na skórze głowy danego człowieka raczej odrzuca niż zachęca do jego bliższego poznania, natomiast piękne, zdrowe włosy przyciągają jak magnes. Przedstawiane nam w telewizji czy gazetach zadbane kosmyki gwiazd show-biznesu coraz bardziej przekonują o tym, że warto inwestować w nienaganną fryzurę. Salony fryzjerskie często wykorzystują ten fakt i oferują nam zabiegi w bardzo wysokich cenach, ale czy wydanie fortuny w salonie jest tego warte?

hair-418265_1920

Kluczem do świetnego wyglądu są odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów, zgodnie z tym jakiego są rodzaju. Włosy przetłuszczające się nadmiernie się błyszczą, nie są delikatne w dotyku, powoduje to zalegający na nich tłuszcz. Stopień przetłuszczania się włosów warunkuje aktywność gruczołów łojowych i skład płaszcza lipidowego. Osobom o takim rodzaju włosów często dokucza łupież. Aby znormalizować pracę gruczołów łojowych, należy używać delikatnych szamponów do tego przeznaczonych, a w razie potrzeby także preparatów łagodzących stany zapalne.

Włosy zniszczone są szorstkie, suche, trudne do ułożenia. Często ich krucha struktura jest efektem nieodpowiedniego przeprowadzania zabiegów chemicznych, używania złych kosmetyków lub szkodliwych czynników mechanicznych. Do ich pielęgnacji należy używać szamponów i odżywek z dodatkiem keratyny, ceramidów, lecytyny czy aminokwasów, które wbudowane w zniszczony włos naprawiają go.

Włosy suche — sztywne, nieelastyczne. Do takiego stanu prowadzi zbyt mała aktywność bariery lipidowej, występuje także nadmierne parowanie wody przez rozchylone łuski włosów co powoduje nadmierne ich wysuszanie. Do pielęgnacji takich włosów należy używać takich produktów jak kremy, maski czy ampułki, które mają działanie nawilżające, ochronne, a także które odbudują ubytki keratyny, ale przy tym nie obciążą zbytnio włosów.

Więcej zakupowych inspiracji szukaj na https://www.brasty.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.