Sposoby na obolały kark

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Spięty kark to oznaka dużej ilości stresu. Czasem wynika z przepracowania, innym razem z natłoku negatywnych zdarzeń i emocji, które w sobie kumulujemy. Jeśli czujesz ból i napięcie w karku to sygnał, że twój organizm potrzebuje odpoczynku. Zastanów się, w jaki sposób możesz efektywnie zminimalizować napięcie emocjonalne w danym momencie. Spacer, herbata z melisy, ciepła kąpiel z olejkiem lawendowym? Jeśli nie odprężysz ciała, ból będzie coraz gwałtowniejszy.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/techniki-rozluzniajace-obolaly-kark/

Ręczne masażery

Doraźnym sposobem na obolały kark są ręczne masażery. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. Wybierając masażer zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, by dobrze nam leżał w ręce. Będziemy wykonywać nim intensywne ruchy, dlatego powinien być poręczny. Możemy wybrać masażer z dłuższymi twardymi wypustkami, zazwyczaj wykonane z drewna lub masujące nieco delikatniej z gumową, miękką powierzchnią z delikatnymi wypustkami. Najlepiej wypróbować oba rodzaje przed zakupie w sklepie. Może się okazać, że twardsze masażery są jednak zbyt bolesne dla nas lub przeciwnie, że te z miękka gumową końcówka są zbyt delikatne i nie przynoszą żadnego efektu. 

Możemy zastosować taki zabieg doraźnie, gdy złapie nas ból karku, powinien przynieść natychmiastową ulgę. Warto jednak systematycznie z niego korzystać, aby efekty były długotrwałe.

Ćwiczenia przynoszące ulgę

Możemy tez spróbować sobie pomóc ćwiczeniami. Na początek rozmasujmy delikatnie bolące miejsce, potem delikatnie zaczynajmy je uciskać miarowo, stopniowo zwiększając siłę ucisku. 

Zabieg u masażysty lub fizjoterapeuty

Jeśli masażer i ćwiczenia w domu nie pomogą, a  dokucza nam silny ból, nie zwlekajmy, umówmy się do masażysty lub fizjoterapeuty na profesjonalny zabieg. Niektórych dolegliwości nie da się złagodzić domowymi sposobami. Mogą pojawić się zmiany chorobowe, z którymi nie poradzimy sobie sami. Skorzystajmy z masażu leczniczego, nie relaksacyjnego. I przygotujmy się, że wiąże się on z dodatkowym bólem.  Aby rozluźnić spięte mięśnie, trzeba je odpowiednio ucisnąć, co nie jest zbyt przyjemne, za to po zabiegu poczujemy wyraźna ulgę.

Przeczytaj też: http://www.boolvar.pl/jak-odmienic-pokoj-dziecka-za-pomoca-dekoracji-sciennych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.