Skuteczna walka z łupieżem

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Wyciągasz z szafy swoją ulubioną czarną sukienkę, wkładasz wysokie szpilki, zrobiłaś makijaż i włosy… No właśnie. W tym momencie zauważasz na ramionach białe płatki. Znasz to? Znów nawrót łupieżu z którym tak walczysz.

 

Brak higieny. Na pewno?

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/lupiez-wstydliwy-problem-skorny-jak-z-nim-walczyc/

 

Niestety łupież kojarzy się z brakiem higieny co jest nieprawdą.  Jest to poważny problem dermatologiczny a nie zaniedbanie czystości. Jest to po nic innego jak łuszczący się naskórek na skórze głowy. Przyczyn może być wiele. Najczęstszym powodem jest inwazja grzybów które mnożąc się między włosami zaburzają funkcjonowanie ekosystemu. Efektem tego jest łuszcząca się skóra. Bagatelizowanie choroby może doprowadzić do poważnego osłabienia cebulek włosów. Łupież suchy ma kolor biały, tłusty zabawienie lekko żółte.

 

<h2>Leczenie łupieżu</h2>

Przede wszystkim musisz ustalić który typ łupieżu dotyczy Ciebie by wybrać skuteczniejszą metodę. O ile z łupieżem suchym istnieje duże prawdopodobieństwo, że poradzisz sobie samodzielnie, tak z tłustym sprawa się komplikuje. Suchą odmianę łupieżu zwalczysz stosując odpowiednie szampony. Dodatkowo na czas leczenia warto zrezygnować z farbowania włosów i stylizacji na ciepło prostownicą czy suszarką by dodatkowo nie podrażniać skóry głowy. W przypadku łupieżu tłustego konieczna jest konsultacja z lekarzem gdyż poza specyfikami dostępnymi w drogerii, niezbędne mogą okazać się maści z kwasem salicylowym czy siarczkiem selenu. Stężenie oraz częstotliwość stosowania musi zostać indywidualnie określone przez specjalistę. Istotne jest by nie bagatelizować problemu gdyż jest to choroba a nie jedynie problem estetyczny i w konsekwencji może prowadzić do wypadania włosów. Im wcześniej rozpoczniemy kurację, tym krócej powinna trwać a skuteczność będzie większa.

 

Przeczytaj też: http://super-fit.pl/zatrzymaj-wlos-na-glowie/

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.