Leczenie koronawirusa – jakie są metody leczenia? 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zakażenie koronawirusem w większości przypadków nie wymaga leczenia. Jest to spowodowane tym, że dużo przypadków przebiega bezobjawowo i ma charakter łagodny infekcje dróg oddechowych. U pewnego odsetka osób dochodzi jednak do cięższego przebiegu choroby i wtedy konieczne jest zastosowanie określonych leków, a w przypadku niewydolności oddechowej koniecznością jest tlenoterapia czy wentylacja mechaniczna. Jak postępować w przypadku bezobjawowej infekcji koronawirusa? Co w przypadku pełnoobjawowej infekcji? Jesteście ciekawi? 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/jakie-sa-metody-leczenia-koronawirusa/ 

Bezobjawowa infekcja koronawirusem – postępowanie 

U większości osób zakażenie chorobą przebiega w sposób bezobjawowe. Oznacza to, że nie jest wymagana wtedy wizyta u lekarza, a także stosowanie odpowiedniego leczenia. Wystarczy jedynie kontrolować stan zdrowia. Osoba zakażona powinna przebywać w domu, a także być objęta kwarantanną. W tym czasie zakażona osoba może pozostać w wstałem kontakcie telefoniczny z lekarzem, co znacznie ułatwi monitorowanie stanu zdrowia. 

Łagodne zakażenie SARS-CoV-2 

Kiedy choroba przebiega w postaci łagodnej lub umiarkowanie infekcji dróg oddechowych, wymagane jest jedynie leczenie objawowe. Postępowanie jest podobne jak w przypadku innych infekcji dróg oddechowych. Należy głównie odpoczywać, przyjmować duże ilości płynów, a w razie potrzeby obniżyć gorączkę lekami takimi jak Paracetamol czy Ibuprofen. Wskazane jest też kontrolowanie stopnia sytuacji poprzez pulsoksymetr. Przebieg łagodnego zakażenia nie jest wymagane stosowanie antybiotykoterapii czy leków na grypę. 

Zalecenia w przypadku leczenia domowego 

Osoby, które przechodzą infekcje bezobjawowo, a także te przechodzące łagodną intencję, powinny stosować się do poniższych zaleceń: 

  • częste wietrzenie pomieszczeń
  • przyjmowanie co najmniej 1,5 l wody dziennie
  • częste pranie pościeli i ubrań
  • dezynfekowanie rąk i przedmiotów, z którymi chory miał styczność 

Co w przypadku pełnoobjawowy infekcji koronawirusem? 

W takim przypadku konieczna jest hospitalizacja chorego. Wymagany jest monitorowanie funkcjonowania jego układu oddechowego oraz saturacji. W leczeniu infekcji koronawirusa może być stosowany też osocze ozdrowieńców. Konieczne jest też stosowanie tlenu terapii. Należy cały czas być pod opieką lekarza. 

Zobacz też: http://super-fit.pl/koronawirus-zakazenie-u-dzieci/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.