Czy makijaż permanentny jest bezpieczny dla zdrowia?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wiele Pań chcąc poprawić swój wygląd decyduje się na makijaż stały zwany inaczej makijażem permanentnym. Okazuje się to idealnym rozwiązaniem, ponieważ często rano nie mamy czasu na poprawienie swojego wyglądu. Taki makijaż jest wtedy idealnym wyjściem.  Ponadto jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które uprawiają sport, szczególnie sporty wodne. Jest on też idealny dla Pań, które kochają podróżować lub po prostu dla tych, które nie mogą używać kosmetyków do makijażu, ze względu na zmiany alergiczne 

Na czym polega makijaż permanentny? 

Polega on na wprowadzeniu do naskórka naturalnych, hipoalergicznych pigmentów. Sam proces wygląda bardzo podobnie do robienia tatuaży.Z tego powodu, nie jest ciężko domyślić się, że zabieg nie należy do przyjemnych. Do załagodzenia bólu stosowane są różnego rodzaju maście, które zawierają lidokainę. Działanie jest jednak chwilowe i nie niweluje całkowicie bólu. 

Przeczytaj też: http://www.zareczona.pl/sposoby-na-szybkie-zapuszczanie-wlosow/

Co po zabiegu? 

Po zabiegu odczuwalny jest dyskomfort w okolicy miejsc, które poddawane były zabiegowi. Nie należy się obawiać, ponieważ po wykonaniu makijażu mogą pojawić się jakieś zmiany np. strupki. Są one niegroźne i nie znikną same po jakimś czasie. Pamiętajmy żeby nie wyciskać ich ani drapać. Efekt jest indywidualnie dostosowany jest do potrzeb klientki. Dla każdej klientki dobierany jest odpowiedni odcień, nasycenie oraz grubość wykonanych kresek.

Jakie są przeciwskazania do wykonania makijażu permanentnego? 

Niektóre z chorób są przeciwwskazaniem do wykonywania tego zabiegu. Z pewnością należą do nich cukrzyca. Nie zaleca się stosowania tego zabiegu dla kobiet będących w ciąży. Robienie makijażu permanentnego jak już wspomniane było wyżej, nie należy do najprzyjemniejszych i wiąże się również ze stresem. To sprawia, że kobiety w ciąży powinny poczekać z wykonaniem tego zabiegu. Makijaż jest trwały około 5 lat, po upływie tego czasu możemy ponownie go odnowić.

Źródło: https://www.ambasadazdrowiaiurody.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.