Trening w wodzie – kilka pomysłów na ćwiczenia w wodzie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Woda stawia opór większy niż powietrze, co przyspiesza efekty ćwiczeń. Dlatego jeśli marzy Ci się zgrabna sylwetka, wskocz do basenu i po prostu ćwicz, ponieważ dzięki treningowi w wodzie, można spalić naprawdę bardzo dużo kalorii, a poza tym, nie ma co ukrywać, że trening w wodzie, jest naprawdę bardzo, ale to bardzo przyjemny

Zdrowie i zgrabna figura

Ćwiczenia w wodzie są dużo łatwiejsze niż inna forma treningu. Odciążają kręgosłup i wzmacniają go, dlatego jeśli masz z nim problemy i ćwiczenia siłowe nie są w twoim przypadku wskazane, rozważ aqua aerobik. Trening w wodzie wzmacnia stawy, korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu krwionośnego, oddechowego i mięśniowego. Dzięki niemu wzmocnisz całe ciało, zapewnisz sobie zdrowie i poprawisz kondycję fizyczną. Aqua aerobik usprawnia metabolizm i krążenie, dotlenia komórki i zapewnia spokojny sen w nocy. Trening w wodzie to jednak przede wszystkim świetny sposób na pozbycie się niechcianych kilogramów, wymodelowanie sylwetki i ujędrnienie skóry. Oto opinia Marioli, jednej z internautek: „Wszystko zależy od instruktora. Brałam udział w takich zajęciach z aqua aerobiku, że jeszcze nigdy nie czułam się tak zmęczona. Tempo i rodzaj zajęć sprawiały, że najszybciej schodziło ciałko z dolnych partii (rewelacja)”. Aqua aerobik jest więc znakomitym sposobem, by pozbyć się tkanki tłuszczowej z tych części ciała, które wymodelować najtrudniej – oczywiście pod warunkiem, że przykładasz się do ćwiczeń i nie stosujesz wobec siebie taryfy ulgowej.

ćwiczenia w wodzie czy to dobry pomysł

Aqua aerobik – czy jest łatwy?

Ćwiczenia w wodzie faktycznie mogą wydawać się proste, pamiętaj jednak, że woda stawia znacznie większy opór niż powietrze, dlatego trening w wodzie jest dużo efektywniejszy. Aqua aerobik uelastyczni twoje ciało, wspomoże koordynację ruchów, rozwinie stabilność, pomoże zlikwidować stres, korzystnie wpłynie na psychikę, zwiększy wytrzymałość, poprawi samopoczucie. Trening w wodzie wykonywany pod okiem specjalisty można potraktować jak rehabilitację, np. po przebytej operacji czy w przypadku problemów z kręgosłupem czy układem kostnym. A ryzyko kontuzji jest tutaj zminimalizowane. Co ważne, aqua aerobik zalecany jest osobom, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach tradycyjnego aerobiku. Śmiało mogą zdecydować się na niego kobiety w ciąży oraz po porodzie, które chcą szybko odzyskać figurę, osoby w podeszłym wieku, otyłe, dzieci, a nawet ci, którzy nie potrafią pływać! Jeśli twoja kondycja jest kiepska, nie martw się – trening w wodzie jest właśnie dla ciebie; ta forma ruchu nie wymaga żadnych konkretnych umiejętności.

Pilates albo rowerek

W czasie zajęć można korzystać z różnych podnoszących efektywność treningu przyrządów, np. pasów z obciążeniem, piankowych rurek czy ciężarków przeznaczonych do ćwiczeń w wodzie. Odmianą aqua aerobiku jest poolates od angielskich słów pilates i pool (swimming pool – basen). Pilates to system ćwiczeń, których celem jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. Przyczynia się do wzmocnienia mięśni (bez ich nadmiernego rozbudowania), odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy stanu zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.