Jaki najlepszy sposób na łamliwe paznokcie?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Łamliwe paznokcie to częsta przypadłość, która zazwyczaj dotyka znienacka. Równie często dokucza kobietom jak mężczyznom. Jest to dolegliwość dość nieprzyjemna, zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Można jednak zapobiegać łamaniu się paznokci, a w razie wystąpienia tej dolegliwości, podjąć leczenie, które z reguły przynosi pozytywny skutek.

Łamliwe paznokcie to problem nie tylko natury estetycznej, choć na przykład dla kobiet jest to bardzo poważny kłopot. Gdy piękne, długie i wypielęgnowane paznokcie nagle zaczną się łamać, jest to niemiłe zaskoczenie. Jednak nie tylko względy estetyczne powinny decydować o tym, że trzeba poradzić na wzmocnienie paznokci. Łamanie się płytki paznokcia to też niebezpieczny objaw dla zdrowia. Trzeba temu zapobiec, ponieważ łamliwe paznokcie mogą prowadzić do bolesnych ran i krwawień. Z drugiej strony warto wiedzieć, że łamliwe paznokcie to często przejaw problemów ze zdrowiem, najczęściej niedoborów składników mineralnych i witamin. Szukając sposobów na łamliwe paznokcie, najlepiej zacząć właśnie od wyeliminowania potencjalnych przyczyn.

Łamliwe paznokcie – czym jest i przyczyny

Łamanie się paznokci to nic innego jak pęknięcia płytki rogowej, z której zbudowany jest paznokieć. Jej ważnym składnikiem jest keratyna i to często jej niedobór powoduje właśnie to, że paznokcie niepodziewanie się łamią. Zazwyczaj na wzmocnienie paznokci pomaga dostarczenie tego składnika do organizmu.

Jak w przypadku wielu schorzeń i chorób, trudno podać jeden powód ich występowania. Podobnie jest z łamliwymi paznokciami. Gdy wystąpi to schorzenie, odbudowa paznokci może się powieść po zmianie diety. To bowiem zła dieta jest często przyczyną, a konkretnie brak magnezu, krzemu, potasu, cynka, wapnia czy rozmaitych witamin.

Najlepszy sposób na łamliwe paznokcie

Najlepiej, aby przyczynę łamliwych paznokci rozpoznał lekarz i zapisał odpowiednią terapię. Gdy łamanie się paznokci jest niewielkie i nie dokucza zbytnio, można spróbować terapii domowymi środkami. Idealnego środka na łamliwe paznokcie nie da wskazać, ale jest kilka sposobów, które wielu osobom pomagają. Pomocne na łamliwe paznokcie są różne olejki, które należy wcierać w paznokieć i jego okolicę lub stosować kąpiel. Do tego celu można użyć olejku rycynowego, oliwy z oliwek czy olejku herbacianego. Pomocne na wzmocnienie paznokci są też kąpiele w occie jabłkowym lub naparze z siemienia lnianego.

Wzmocnienie i odbudowa paznokci – dieta i leki

Jeśli domowe sposoby nie pomagają, trzeba będzie zastosować leki i suplementy ze składnikami, których brak jest przyczyną pękania paznokci. Ponadto stosuje się preparaty na wzmocnienie paznokci zawierające keratynę, które wciera się w paznokcie. Doraźnym sposób na łamliwe paznokcie jest też utwardzacz do paznokci.

Aby zapobiec nawrotowi łamliwości paznokci, warto dobrze się odżywiać, aby dostarczać paznokciom składników, z których są zbudowane. Trzeba też pamiętać o prawidłowej pielęgnacji paznokci. Nie narażać ich na działanie silnych detergentów i innej chemii, pielęgnować, oraz nie dopuszczać do nadmiernego nasiąknięcia ani przesuszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.