Skarpetki złuszczające na odciski? Czy pomagają?

[Głosów:12    Średnia:2.6/5]

W ostatnich dniach w telewizji zaroiło się od reklam skarpetek złuszczających różnych firm. Również klienci przychodzący do naszego gabinetu podlogicznego w Warszawie co chwilę pytają, czy warto zainwestować w taki wynalazek. Czy skarpety złuszczające poprawią wygląd stóp i usuną odciski?

Skarpety złuszczające w walce z odciskami

Skarpetki złuszczające na odciski

Skarpety złuszczające można nabyć w aptece lub dobrej drogerii. Kosztują od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych. Najczęściej nasączone są kilkoma różnymi kwasami o właściwościach złuszczających. Najpopularniejsza jest mieszkanka kwasu mlekowego, glikolowego i salicylowego, którą czasem wzbogaca się o składniki roślinne. Czy taki produkt może usunąć odciski i wypielęgnować stopy?

Jak to działa?

Skarpetki peelingujące powinny działać z pewnym opóźnieniem. Co to znaczy? Zakładamy je na stopy na 1,5 do 2 godzin, a po 7 dniach naskórek powinien sam odejść. Lepsze skarpetki kosztują od 80-100 złotych. Ich główną zaletą ma być to, że wystarczy je nałożyć i poczekać, a cały zabieg pedicure zostanie wykonany samoistnie.

Testując już kilka różnych firm, doszliśmy do wniosku, że stopy w dość dobrym stanie (tzn. bez odcisków, z lekko zrogowaciałym naskórkiem, który usunie zwykły pumeks) mogą rzeczywiście skorzystać z tego wynalazku. Jednak dość długi czas zabiegu (do 2 godzin) może zniechęcić do przeprowadzenia takiego eksperymentu. Cena też nie jest specjalnie niska, bo dobre skarpetki potrafią kosztować nawet 100 złotych. Za mniej mamy profesjonalny pedicure w gabinecie podologicznym. A co z odciskami?

Czy skarpetki złuszczające usuwają odciski?

Niestety nie. Pomimo tego, że po 7 dniach od użycia skarpetki, skóra ze stóp schodzi płatami, to ma to miejsce jedynie w łatwo dostępnych obszarach, czyli głównie w okolicy pięt. U podstawy palców nie zauważyliśmy żadnej zmiany, nie wspominając już o usunięciu odcisków. Skarpetki to dobry wynalazek, gdy np. z powodu choroby nie możemy wybrać się do kosmetyczki lub gabinetu podologicznego, a nasze stopy są w dość zdrowym stanie. W innym przypadku skarpety zupełnie się nie sprawdzają.

Dlaczego skarpetki nie działają na odciski?

Niektóre odciski posiadają rdzeń, który należy usunąć ręcznie. Potrzebujemy do tego odpowiedniego sprzętu i doświadczonej ręki fachowca. To samo dotyczy nagniotków, które zazwyczaj są bardzo twarde i wielowarstwowe. Jeżeli chcesz szybko, bezboleśnie, skutecznie i dokładnie usunąć odciski, modzele lub nagniotki, to najlepiej udaj się do gabinetu podologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.