Chirurg szczękowy w Łodzi

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Każdy z nas był kiedyś na wizycie u lekarza stomatologa. Takie wizyty powinny odbywać się regularnie, raz na rok, a najlepiej dwa razy do roku. Jednak, jak zapewne każdy z nas wie, stomatologia dzieli się na wiele różnych specjalizacji. Najpopularniejszą jest stomatologia ogólna. Polega ona diagnozowaniu i leczeniu wszelkich chorób związanych, z jamą ustną, zębami i przyzębiem. Lekarz stomatolog zajmuje się również profilaktyką chorób.

Chirurg szczękowy w Łodzi

Inną, znaną nam dziedziną jest ortodoncja. Praca ortodonty polega na korygowaniu nieprawidłowego ustawienia zębów, czy wad zgryzu.

Kolejną popularną dziedzin jest chirurgia szczękowa. Jest ona bardzo rozległa, gdyż obejmuje nie tylko leczeniem urazów i złamań żuchwy i szczęki. Jej specjalnością jest cała twarzoczaszka, więc również oczodoły, twarz, czy szyja pacjenta. Chirurdzy szczękowi często zajmują się bardzo skomplikowanymi operacjami, jak choćby usuwaniem torbieli, czy nowotworów złośliwych w obrębie twarzoczaszki.

Innym, dość popularnym zajęciem lekarzy o tej specjalności będą ekstrakcje chirurgiczne zęba. Jest to zabieg usunięcia jednego lub dwóch zębów. Przeprowadza się ją, gdy zęby złamane są na linii dziąsła, lub, gdy mamy do czynienia z z niewyrzniętymi zębami.

Chirurg szczękowy zajmuje się także chirurgią plastyczną twarzoczaszki. Jest to bardzo trudna dziedzina nauki, lekarze przeprowadzają często bardzo trudne operacje w obrębie głowy.
Niektórzy chirurdzy szczękowi (posiadający specjalną kwalifikację – implantologiczną) mogą przeprowadzać też implantację zębów.

W przypadku, gdy pacjent uległ wypadkowi i doznał złamania żuchwy lub kości w obrębie szczęki, chirurg szczękowy umieszcza odpowiednie szyny lub protezy. Umożliwiają one odtworzenie prawidłowego kształtu szczęki, a w efekcie prawidłowe funkcjonowanie pacjenta. Warto wspomnieć, że szyny te zbudowane są ze specjalnego, elastycznego materiału.

Niezależnie od tego, jaki problem w obrębie twarzoczaszki mamy, warto znaleźć takiego chirurga szczękowego, który posiada jak najwięcej pozytywnych opinii wystawionych przez pacjentów. W dużych, wojewódzkich miastach, odszukanie takiego specjalisty nie powinno być żadnym problemem. Chirurgia szczękowa w Łodzi, Warszawie, Krakowie, czy Poznaniu pochwalić może się ogromem wyboru odpowiednich lekarzy oferujących usługi w różnym zakresie cenowym.

Wpisując w wyszukiwarkę Internetową hasło chirurg szczękowy Łódź znajdziemy wiele klinik i gabinetów zajmujących się tą dziedziną w województwie łódzkim. Jednym z nich będzie klinika Neodentica (https://www.neodentica.pl/zakres-uslug/chirurgia-stomatologiczna/).

Choć lekarz stomatolog, najczęściej kojarzy nam się z borowaniem, czy wyrywaniem zębów, jak widać, pod tym ogólnym hasłem kryje się wiele specjalizacji. Chirurg szczękowy wykonuje często bardzo trudne i niebezpieczne dla pacjenta operacje. Jednocześnie, ratuje mu nimi życie, luz znacząco wpływa na jakość funkcjonowania, wygląd, oraz zdrowie ludzi. Dlatego też, warto jest dokładnie wybrać lekarza, do którego będziemy mieć pełne zaufanie.

Sprawdź też blog https://aranzujznami.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.