Postaw na minimalizm w pielęgnacji twarzy! Garnier Czysta Skóra 3w1

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Minimalizm, dawniej traktowany przede wszystkim jako specyficzne rozwiązanie estetyczne w sztuce i literaturze, od kilku lat podbija niemal wszystkie dziedziny życia. Słynna zasada less is more sprawia, że wiele osób postanawia uprościć swoje nawyki i otoczenie, pozbywając się z nich wszelkich elementów zbędnych. To z kolei skłania nas ku mądrym wyborom zakupowym – by „nie mnożyć bytów”, chętnie wybieramy rzeczy jak najbardziej wielofunkcyjne. W dziedzinie kosmetyki rządzą dzisiaj produkty 2w1 lub 3w1 – takie jak np. Garnier Czysta Skóra 3w1. Dlaczego warto go przetestować?

Postaw na minimalizm w pielęgnacji twarzy! Garnier Czysta Skóra 3w1

Żel, peeling i maseczka – Garnier Czysta Skóra 3w1

Codzienna pielęgnacja skóry, niezależnie od jej typu, opiera się zazwyczaj na trzech filarach – oczyszczanie, złuszczanie i odżywianie. W zależności od rodzaju cery niektóre z tych filarów mogą oczywiście przeważać – w przypadku skóry tłustej z niedoskonałościami akcent przesunie się na złuszczanie i oczyszczanie, skóra sucha będzie zaś wymagała raczej intensywnego odżywienia. Zasadniczo jednak potrzebujemy najczęściej 3 kosmetyków: żelu oczyszczającego, peelingu i maseczki.

Produkty takie Garnier Czysta Skóra 3w1 udowadniają jednak, że zamiast 3 kosmetyków z powodzeniem można używać jednego, wielofunkcyjnego, o uniwersalnej formule. Te, które proponuje Garnier, zostały opracowane z myślą o skórze mieszanej i tłustej, wykazujących skłonność do zaskórników. Do wyboru mamy dwa produkty 3w1: żel, peeling i maseczkę Garnier Czysta Skóra 3w1 oraz analogiczny produkt z gamy Intensive, wzbogacony o niezrównany, jeśli chodzi o intensywne oczyszczanie, aktywny węgiel.

Garnier Czysta Skóra 3w1: dwie gamy kosmetyków do wyboru

Gama Czysta Skóra opracowana została, jak czytamy na stronie producenta, z myślą o podstawowej pielęgnacji cery mieszanej i tłustej. Kosmetyk Garnier Czysta Skóra 3w1 zawiera zatem regulujące wydzielanie sebum cynk oraz ekstrakt ze Smithsonite i pumeks, który naturalnie złuszcza skórę i odblokowuje pory, a także białą glinkę mającą na celu ograniczać błyszczenie się skóry. W zależności od tego, który tryb użycia produktu wybierzesz – żel, maseczkę czy peeling – spotęgowane zostanie działanie jednego z tych składników aktywnych.

W gamie Czysta Skóra Intensive z Aktywnym Węglem wykorzystano natomiast – jak sama nazwa wskazuje – przede wszystkim oczyszczające właściwości węgla. Dzięki swoim silnym właściwościom absorbującym reguluje on poziom wytwarzanego przez skórę sebum i skutecznie oczyszcza pory, zwalczając zaskórniki i zapobiegając powstawaniu kolejnych. Jego działanie wspiera normalizujący skórę ekstrakt z borówki, który jako naturalny antyoksydant poprawia ogólny stan cery, a także ceniony za swoje właściwości antybakteryjne kwas salicylowy. Co ciekawe, charakterystyczny czarny kosmetyk w kontakcie z wodą zmienia się w obfitą, białą pianę.

A Ty? Czy też stawiasz na minimalizm w pielęgnacji twarzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.