Nieleczone odciski – konsekwencje dla biegaczy

[Głosów:12    Średnia:3.1/5]

Sportowcy powinni szczególnie zwracać uwagę na stan swoich stóp. W końcu to dzięki nim odnoszą sportowe sukcesy. Jednak w natłoku treningów i innych obowiązków często zapominamy o własnym zdrowiu. Zachęcamy do zapoznania się z dzisiejszym wpisem, który na pewno zmobilizuje wszystkich biegaczy do bardziej skrupulatnego dbania o własne stopy.

Nieleczone odciski - konsekwencje dla biegaczy

Nieleczone odciski – konsekwencje dla biegaczy

Chcesz, by biegł był udany? Musisz bezwzględnie dbać o stopy. Liczne odciski nie tylko powodują ogromny dyskomfort podczas biegu, ale również ograniczają Twoją motorykę, przez co odnosisz gorsze wyniki. Podczas uprawiania sportu powinieneś czuć się komfortowo, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Najczęstszą dolegliwością u biegaczy są właśnie odciski.

Wpływ odcisków na technikę biegu

Zrogowaciały naskórek, czyli odciski z każdą minutą biegu są wdeptywane w głębsze warstwy skóry, co powoduje coraz większy ból, a sam odcisk narasta. Aby uniknąć dyskomfortu, zaczynasz układać stopę w inny, niefizjologiczny sposób. Dzieje się to całkowicie nieświadomie, jest to swoista obrona organizmu przed bólem. Zapewne doskonale wiesz, co może się stać, gdy biegniesz niefizjologicznie. Oczywiście mam na myśli kontuzje, o które nie będzie trudno. Nie tylko występuje ryzyko upadku, czy zwichnięcia kostki, ale również nadwyrężenia ścięgien i mięśni. Nieprawidłowe przetaczanie ciężaru ciała sprawia, że technika biegu jest zła. Stopy izolują miejsce, w którym jest odcisk, przez co przyjmujesz nie poprawną postawę. Może się to skończyć nawet bólem w obrębie kręgosłupa.

Jakakolwiek kontuzja doprowadzi do tego, że na jakiś czas będziesz musiał zaprzestać treningów. Jeżeli biegasz wyłącznie dla własnej przyjemności, to jakoś to zniesiesz, ale jeżeli jesteś zawodowym sportowcem, to cała Twoja najbliższa kariera na tym ucierpi. Może dojść do zwichnięcia kostki lub obicia stopy co będzie się wiązać nie tylko z zaprzestaniem joggingu, ale również z problemami w codziennym funkcjonowaniu. Czy w związku z tym bagatelizowanie odcisków jest tego warte?

Pamiętaj, że udając się do gabinetu podologicznego, usuniesz problem zazwyczaj w ciągu jednej wizyty, a zaraz po wyjściu od specjalisty możesz powrócić do swoich codziennych czynności, również do biegu. Dbaj o zdrowie swoich stóp, a odwdzięczą Ci się dobrym czasem na mecie. Życzymy sukcesów sportowych i zapraszamy do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.