Jak usuwa się odciski na stopach?

[Głosów:20    Średnia:2.7/5]

Profesjonalne usunięcie odcisków na stopach wykonuje się w gabinecie podologicznym. W Warszawie jest wiele takich miejsc, ale wybierając konkretnego specjalistę, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego doświadczenie. Usuwanie odcisków wymaga wprawy, aby zlikwidować je całkowicie oraz po to, by stopa po zabiegu wyglądała jak najbardziej estetycznie. Podolog z długoletnim doświadczeniem potrafi perfekcyjnie poradzić sobie z tym problemem.

Jak usuwa się odciski na stopach

Wiele osób, które przychodzą do naszego gabinetu w celu umówienia wizyty, zadaje nam pytania dotyczące przebiegu zabiegu. Tych pytań jest dość sporo, dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na nie wszystkie w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury wszystkie osoby, które chcą dowiedzieć się co ich czeka. 🙂

Jak usuwa się odciski na stopach? Jak przebiega zabieg?

W naszym gabinecie można skorzystać z samego usunięcia odcisków lub z całościowego, profesjonalnego zabiegu – leczniczy pedicure. Na potrzeby tego artykułu skupimy się tylko na pierwszym przypadku.

Na samym początku wizyty specjalista dokonuje oglądu stopy, by rozpoznać problem. Ocenia chorą skórę, by stwierdzić czy ma do czynienia z odciskiem, modzelem, czy może z brodawką. Po przeanalizowaniu rodzaju zmiany, zabiera się do pracy. Przy pomocy specjalistycznych narzędzi, które zostały wysterylizowane, dokonuje usunięcia odciska. W trakcie zabiegu może okazać się, że mamy do czynienia z wyjątkowo trudnym przypadkiem, który posiada bardzo głęboki korzeń. Wtedy może być niezbędne powtórzenie wizyty, jednak dochodzi do tego bardzo rzadko. Nasi specjaliści cenią czas naszych klientów i dokładają wszelkich starań, by całkowicie rozwiązać problem w ciągu jednej wizyty.

Usuwanie odcisków nie jest bolesne. Istnieją jednak takie osoby, które na użycie narzędzi reagują uczuciem łaskotania. Można temu zapobiec przyjmując odpowiednią pozycję stopy, a konkretnie napinając miejsce zabiegu np. poprzez odciągnięcie palców do tyłu.

Samo usunięcie odcisków trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od ilości zmian i stopnia ich zaawansowania. Przed zabiegiem skóra stopy będzie odkażana specjalistycznym preparatem, a po zabiegu może być nawilżona odpowiednim kremem.

Jak szybko po zabiegu można normalnie funkcjonować?

Usuwanie odcisków nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Wychodząc z gabinetu, możemy od razu rozpocząć codzienne czynności. Jedyną zmianą, jaką zauważymy jest wygodne, lekkie i bezbolesne chodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.