Zapalenie Kaletki Stawowej. Konsekwencje nieleczonych odcisków

[Głosów:5    Średnia:3/5]

Zapalenie kaletki stawowej to jedna z najczęściej występujących konsekwencji nieleczonych odcisków. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Zapraszamy!

ZAPALENIE KALETKI STAWOWEJ

Co to jest kaletka stawowa?

Kaletka stawowa znajduje się w okolicach stawów kostnych. To nic innego jak uzupełnienie torebek stawowych. Kształtem przypomina worek typu pęcherzyk. Zbudowana jest z tkanki łącznej.

Po co nam kaletka stawowa?

Kaletka stawowa pełni w organizmie człowieka bardzo ważną funkcję, choć na co dzień niezauważalną. Produkuje maź stawową, która łagodzi tarcie występujące naturalnie pomiędzy narządami. W całym naszym organizmie jest aż 150 kaletek stawowych.

Konsekwencja nieleczonych odcisków – zapalenie mazi kaletki stawowej

Co to jest zapalenie mazi kaletki stawowej? To przypadłość, której możemy się nabawić wtedy, gdy zbagatelizujemy odciski pojawiające się na stopie. Jak to jest możliwe? Nieleczone odciski mogą sięgać aż do kaletki stawowej. Dochodzi do powstania stanu zapalnego oraz do powiększenia się miejsca styku kości i odcisku. Domowe leczenie, które przynosi chwilową ulgę powinno polegać na zmniejszeniu obrzęku, aby zminimalizować ucisk na nerwy. Dobrym sposobem jest moczenie stóp w solance.

Zapalenie mazi kaletki stawowej zazwyczaj następuje niespodziewanie. Po chwili może się cofnąć i znów powrócić. Poza moczeniem nóg w solance możemy dokonać również kilku innych czynności, aby złagodzić ból.

Najpierw należy unieruchomić chorą kończynę i po prostu odpocząć. Jeżeli czujemy, że skóra w okolicy stawu jest gorąca, to należy zrobić zimny okład z lodu. Powtarzamy go tak długo, aż staw się ochłodzi. Nie wykonujemy ciepłej kąpieli w solance do czasu, aż staw nie będzie chłodny! Powinniśmy również wziąć leki przeciwzapalne typu aspiryna. Możemy również zastosować ciepły okład z oleju rycynowego, jeżeli oczywiście staw nie jest gorący. Wystarczy posmarować staw olejem rycynowym i nałożyć na niego warstwę waty i dokonać ogrzania przy pomocy poduszki elektrycznej. Ulgę powinniśmy odczuć już po pierwszym zabiegu. W przypadku ostrego zapalenia kaletki możemy się spodziewać pierwszych efektów dopiero po około 5 dniach.

Zapalenie mazi kaletki stawowej to bolesna przypadłość, która może pojawić się wtedy, gdy zbagatelizujemy znajdujące się na stopie odciski. Pamiętajmy, że usuwanie odcisków w gabinecie podologicznym nie boli, więc nie ma żadnych przeszkód, by jak najszybciej udać się do specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.