Chodźmy na boso!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Nasze stopy na co dzień przez wiele godzin są ograniczane przez skarpety (nie zawsze najlepszej jakości) i obuwie. Często zdarza się, że kobiety zakładają niewygodne szpilki, a pod koniec dnia ich stopy są obolałe, opuchnięte i otarte. Dlatego też każdy choć raz na jakiś czas, powinien rzucić buty w kąt i dać stopom odetchnąć poprzez chodzenie na boso.

Pozwólmy dzieciom biegać na boso

Chodzenie na boso to świetne ćwiczenia dla stóp. Stopa bez krępującego obuwia jest wolna, a jej ruchomość swobodna i nieograniczona. Jest to polecane przede wszystkim dzieciom, ponieważ wtedy kształtuje się stopa i jest ona najbardziej podatna na różne deformacje. Bardzo ważne jest, aby rodzice odpowiednio dbali o stopy dziecka i kontrolowali, czy dobrze się rozwijają. Stopy dziecka cały czas się zmieniają. Jeśli są one ćwiczone i nieograniczane przez niewygodne obuwie, to około 7 roku życia powinny być odpowiednio wykształcone.
Dodatkowym plusem chodzenia bez butów jest hartowanie, wzmocnienie organizmu oraz poprawa krążenia. Podczas chodzenia na bosaka naczynia krwionośne przystosowują się do zmian temperatury podłoża i podnosi się odporność. Dzieci bardzo lubią biegać na boso czy to po trawie czy po mieszkaniu. Jeśli tylko mamy taką możliwość, to powinniśmy umożliwić im jak najczęstsze chodzenie bez butów po różnych nawierzchniach.

Naturalny masaż stóp

Pewnie wiele osób spotkało się z terminem „refleksologii”. Refleksologia to metoda terapii, która polega na uciskaniu odpowiednich punktów na stopie, rękach i twarzy. Na stopach znajduje się wiele punktów zwanych refleksami odpowiadających za poszczególne organy. Poprzez chodzenie na boso, różne punkty są uciskane przez podłoże, dzięki czemu poprawia się funkcjonowanie całego organizmu.

Chodzenie na boso a płaskostopie

W przypadku płaskostopia mięśnie i więzadła stopy są znacznie osłabione. Należy wtedy wzmocnić mięśnie i ćwiczyć stopy. Świetnym ćwiczeniem jest chodzenie na boso po trawie, piasku czy kamyczkach. Stopa bez ochrony jaką jest obuwie, zmuszona jest do intensywnej pracy, co skutkuje wzmocnieniem mięśni. Profilaktyka przeciwgrzybicza wrocław zaleca jednak, by ograniczyć chodzenie na bosaka w miejscach, gdzie łatwo zarazić się grzybicą stóp, takich jak basen czy sauna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.