Wkładki supinujące i ich zastosowanie

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Bez względu na to, na jakim etapie powstała dana nieprawidłowość zasada odnośnie do rehabilitacji jest jedna – im szybciej zostanie rozpoczęte leczenie, tym krócej będzie ono trwało. Jak w każdym przypadku, również tutaj, wczesna diagnostyka pozwala na łagodną terapię i lepszy rezultat. Dowiedz się, w jakich wypadkach najlepiej sprawdzają się wkładki supinujące.

Wczesna rehabilitacja niemowląt

Jeżeli wystąpią jakiekolwiek problemy już na etapie niemowlęcym, należy je od razu niwelować. Mały człowiek, który uczy się dopiero poruszania, nabywa bardzo dużo nowych umiejętności. Jeżeli w porę nie zadbamy o porządnie przygotowanie mięśni i stawów do wszystkich wyzwań stawianych przez kolejne etapy rozwoju możemy doprowadzić do powstania wad postawy. Oczywiście należy pamiętać, że nie jesteśmy lekarzami, więc wielu rzeczy nie mamy możliwości zauważyć, aby odpowiednio szybko zareagować. Jeśli jednak neurolog lub pediatra informuje nas, że są nieprawidłowości, które powinny zostać poddane rehabilitacji, powinniśmy od razu do niej przystąpić. Należy również pamiętać, że w przypadku tak małych dzieci 90% rehabilitacji to praca opiekunów w domu. Prawidłowe trzymanie maleństwa, ruchy wykonywane podczas codziennej pielęgnacji czy pozycje przyjmowane podczas zabawy utrwalają prawidłowe ustawienie ciała, tym samym korygując wszelkie nieprawidłowości.

Konsekwencje nieprawidłowego ułożenia stopy

Nieprawidłowo ustawiona stopa na prawidłową postawę całego organizmu. Należy bowiem pamiętać, że w takim przypadku dysfunkcja dotyka pozostałych stawów. W pierwszej kolejności nieprawidłowe ustawienie dotyczy kolan, następnie bioder a na końcu kręgosłupa. Jak wiec widać łańcuszek negatywnych następstw jest bardzo poważny, dlatego tak ważne jest szybkie działanie w przypadku postawienia diagnozy lub po prostu, kiedy wewnętrznie czujemy, że coś nie przebiega prawidłowo.

Wkładki supinujące w terapii

Prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja niewielkich zmian powoduje, że uzyskane efekty, są szybkie i trwałe. Tak samo wygląda sytuacja, kiedy stosujemy wkładki supinujące. Używane zarówno w przypadku specjalistycznego obuwia, jak i codziennego, każdego dnia pomaga w prawidłowym ustawieniu stóp i kolan. Dobrze dobrany model pomoże we właściwym ułożeniu ciała, a co za tym idzie, będzie zapobiegać pogłębianiu wady. Wszystkie te działania mają na celu jednocześnie skrócenie czasu terapii przy jednoczesnym zwiększeniu jej efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.