Czym zajmuje się podolog we Wrocławiu

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zdarza się, że podczas wizyty u chirurga lub dermatologa słyszymy, że w naszym przypadku najlepiej byłoby skonsultować się z podologiem. Ilu takich specjalistów znajdziemy we Wrocławiu i czym właściwie się zajmują? Sprawdźmy, do kogo udać się z problemami stóp.

Podologia to dziedzina, która zajmuje się pielęgnacją, diagnozowaniem oraz leczeniem stóp. To na całym świecie wciąż bardzo młoda dziedzina. W Polsce pojawiła się około kilka lat temu. Co to oznacza w praktyce?

Czym zajmuje się podolog we Wrocławiu

Podolog, nie chirurg

Grzybice paznokci to bardzo częsta przypadłość. Kiedy Cię spotka, zastanów się, czy chcesz udać się do chirurga. Grzybica, która objęła niemal cały paznokieć, musi zostać usunięta. Chirurgiczny zabieg usunięcia paznokcia zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych i niestety często jest bolesny. Decydując się na pomoc podologa, zagwarantujemy sobie mniej inwazyjne metody pozbywania się chorej płytki paznokciowej. Specjalista wykona to w taki sposób, aby sam zabieg był bezbolesny i komfortowy dla klienta.

Nie zawsze dermatolog

Przywykliśmy, że z problemami skórnymi kierujemy się do dermatologa. Pamiętajmy, że ten lekarz zajmuje się skórą na całym ciele, podczas gdy podolog jest wykwalifikowany do leczenia tylko i wyłącznie stóp. Który specjalista będzie miał większe doświadczenie w leczeniu różnych schorzeń stóp?

Kiedy iść do podologa?

Wspominaliśmy już wcześniej o grzybicy stóp i paznokci. To najbardziej oczywista przypadłość, z którą powinniśmy się udać do podologa. Ważne! Unikajmy korzystania z ogólnodostępnych maści na grzybice dostępnych w każdej wrocławskiej aptece. Zazwyczaj zawierają składniki zwalczające tylko jeden jej rodzaj. Wizyta u specjalisty wiąże się z laboratoryjnym badaniem próbki chorej płytki paznokcia. Dopiero otrzymany wynik wskazuje, jaki rodzaj grzyba zaatakował paznokieć, a co za tym idzie – jakie leki okażą się skuteczne.

Niesforne paznokcie

Dobrze wyglądające stopy to przede wszystkim równe i zdrowe paznokcie. Kiedy są zbyt grube lub wykrzywiają się w różne strony, ich obcinanie jest utrudnione i wymaga sporo wysiłku. Takie przeszkody nie stanowią żadnego problemu dla podologa. On wie, jak wyprofilować płytkę paznokcia, aby była równa i piękna.

Idź do podologa we Wrocławiu i zapomnij o wrastających paznokciach

Osoby, które na co dzień męczą się z wrastającymi paznokciami nie zdają sobie sprawy, jak blisko znajduje się rozwiązanie ich problemu. Dobry podolog wie, jak wykonać zabieg, który skoryguje niesforne paznokcie na zawsze. Polega on na założeniu na paznokieć specjalnej klamry. Na każdym etapie jest to zabieg bezbolesny. Tuż po jego ukończeniu możemy założyć buty i poruszać się bez problemów.

To oczywiście tylko namiastka schorzeń, z którymi pomogą nam podolodzy we Wrocławiu. Jeżeli męczysz się z popękanymi piętami, przesuszoną skórą, uciskającymi brodawkami, odciskami, czy modzelami, także udaj się na wizytę do tego specjalisty. Tylko podolog wie, jak zaczarować stopy, żeby wyglądały naprawdę atrakcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.