Uporczywe odciski na stopach, kurzajki? Zaufaj podologowi!

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]

O stopy należy dbać. Nie jest to jednak tylko kwestia estetyczna, ale też zdrowotna, ponieważ niewielkie zmiany mogą w przyszłości prowadzić do poważniejszych problemów. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, co zrobić, gdy na Twoich stopach pojawiają się kurzajki lub odciski.

Odciski — niepozorny problem

Odciski to jeden z najpowszechniejszych nieproszonych gości na naszych stopach. Niewygodne obuwie noszone przez zbyt długi czas to najczęstsza ich przyczyna. Nie wszyscy wiedzą też, że niekiedy powodem powstawania nawracających odcisków może być też płaskostopie.

Czym są odciski i czy są groźne? To powstające na skutek zbyt wielkiego nacisku w danym miejscu zgrubienia naskórka. Zazwyczaj powodują ból, który ustępuje samoczynnie po wyeliminowaniu szkodliwego czynnika, czyli, po prostu, zdjęciu niewygodnych butów. Zlekceważone odciski mogą jednak narastać, powodować stany zapalne i tym samym zafundować nam poważne problemy, dlatego nie należy zwlekać i w przypadku, gdy nie jest to jedynie jednorazowa sytuacja, zgłosić się do lekarza podologa.

Kurzajki — tajemniczy gość

Kurzajki powodowane są przez tego samego wirusa co opryszczka — HPV. Zarażamy się nim poprzez kontakt z naskórkiem, dlatego najczęściej kurzajki zaobserwować możemy na dłoniach i stopach. Do ich pojawiania się predestynuje nas osłabienie organizmu oraz wszelkie otarcia czy skaleczenia. Jest to problem często lekceważony, jednak niesłusznie. Z kurzajkami na stopach powinniśmy jak najszybciej udać się do podologa. Odpowiedniego lekarza z łatwością znajdziemy na przykład na stronie podolodzy.pl.

podolodzy

Ignorowanie kurzajek owocować będzie jedynie zwiększającym się dyskomfortem lub rozprzestrzenianiem się infekcji. Leczenie dobierane jest indywidualnie, a całkowite pozbycie się problemu może wymagać nawet kilkunastu wizyt w gabinecie lekarskim, jednak im szybciej podejmiemy terapię, tym większe szanse na jej skuteczne i szybkie działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.