Niewygodne buty i odciski. Jak naprawić but, by nie powodował powstawania odcisków?

[Głosów:16    Średnia:2/5]

Głównym winowajcą powstawania odcisków jest źle dobrany but. Najprostszym wyjściem byłoby wyrzucenie obuwia i zakup nowego, który nie będzie uciskał i obcierał stopy. Jednak nie zawsze jest to dobre wyjście. Szczególnie wtedy, gdy chcemy zachować drogie, wyczekane lub po prostu piękne buty. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, co zrobić, by niewygodny but przestał obcierać stopę.

Odciski z powodu noszenia niewygodne obuwia pojawiają się nie tylko na podeszwie stopy, w okolicy podstawy palców i na pięcie, ale również po bokach stóp, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka i delikatna. W tym przypadku mamy zazwyczaj do czynienia ze zbyt ciasnym obuwiem. Chcesz wiedzieć jak to zmienić bez konieczności wyrzucania ulubionego modelu? Mamy na to kilka domowych i sprawdzonych metod.

Jak rozciągnąć za małe obuwie, by uchronić stopy przed odciskami?

  1. Domowy, gazetowy rozciągacz

Namocz gazetę denaturatem lub spirytusem i przy jej pomocy wypychaj wnętrze buta. Uważaj na obuwie z jasnym wnętrzem, bo może dojść do odbarwienia materiału. Gazety powinny dokładnie wypełniać wnętrze buta – musi być ich dużo. Możesz alkohol zastąpić zwykłą wodą, by nie odbarwić obuwia, ale ten pierwszy sposób jest zdecydowanie bardziej skuteczny.

  1. Mokre skarpetki

Zmocz skarpety wodą, by były dość wilgotne i włóż je na stopy. Włóż niewygodne buty i pochodź w nich po domu.

  1. Para na skórzane buty

Tę metodę zastosuj w przypadku skórzanych butów. Przygotuj parę (np. z gotującej się wody w garnku) i przytrzymaj but nad nią przez kilkanaście minut. W tym czasie obracaj butem, by para się równomiernie rozeszła.

Odciski w okolicy kości nad piętą

Jeżeli na kości nad piętą pojawiają się odciski, to najprawdopodobniej Twoje obuwie jest za ciasne w pięcie. Można je lekko rozbić przy użyciu młotka. Wystarczy postukać nim od wnętrza buta, a obuwie się lekko rozejdzie.

Odciski na pięcie i podeszwie stopy

To najczęściej występujące odciski. Dobrym sposobem, by ich uniknąć będzie wymiana wkładki, ponieważ to ona jest głównym winowajcą. Jeżeli odciski pojawiają się tylko na pięcie, to możesz włożyć do obuwia specjalną żelową poduszeczkę, która zmniejszy nacisk w tej okolicy i lekko wymasuje piętę.

Często odciski występują w tych samych miejscach, bez względu na to, jakie obuwie kupimy. W takim przypadku winowajcą jest kształt stopy lub zwyrodnienie. Jeżeli dotyka Cię ten problem, to przed założeniem nowego obuwia zabezpiecz newralgiczne miejsca plastrem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.