Jak dbać o odciski w domu?

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

Usunięcie odcisków powinniśmy powierzyć specjaliście, ale przed wizytą, jak i po wizycie możemy wykonać kilka domowych czynności, które przyniosą nam ulgę. Z dzisiejszego artykułu dowiecie się jak postępować z odciskami w domu, a jak nie należy tego robić.

Jak dbać o odciski w domu

Reaguj szybko

Gdy tylko zauważysz niepokojącą zmianę na stopie, to jak najszybciej skontaktuj się z gabinetem podologicznym w celu umówienia terminu wizyty. Im szybciej podejmiesz się leczenia, tym będzie to łatwiejsze. Dodatkowo zyskasz pewność, że problem najprawdopodobniej już nie powróci.

Zmień obuwie na wygodne

Gdy zauważysz odcisk, to koniecznie zmień obuwie. Wybierz takie buty, które mają szerokie noski i płaskie podeszwy. Dobre buty to podstawa profilaktyki. Najlepiej wybierz te, które są wykonane z oddychających materiałów lub z naturalnej skóry.

Nie usuwaj odcisków!

Samodzielne usuwanie odcisków to najgorsze co możesz zrobić. Na pewno nie usuniesz ich poprawnie, chyba że jesteś lekarzem podologiem. Nawet specjaliści oddają swoje stopy w ręce kolegów po fachu, ponieważ druga osoba ma lepszy ogląd sytuacji i bardziej komfortowe pole manewru, które umożliwia dokładne i profesjonalne usunięcie odcisków. Samodzielne wycinanie zmian zazwyczaj doprowadza do zakażenia, a poza tym nie jest skuteczne. Najprawdopodobniej usuniesz za mało zmiany i problem powróci bardzo szybko, albo usuniesz za dużo zdrowej tkanki i do końca życia będziesz miał bliznę. Jeżeli należysz do grona osób cierpiących na cukrzycę, to tym bardziej nie powinieneś sam majsterkować przy stopach. Może się to skończyć bardzo źle!

Stosuj ogólnodostępne preparaty prawidłowo

Na czy polega prawidłowe stosowanie preparatów na odciski? Nie jest wcale takie trudne. Kremy, maści i plastry, które posiadają w swym składzie głównie kwas salicylowy, powinno się nakładać tylko w miejscu wystąpienia zmiany. Musisz unikać nawet przypadkowego nałożenia preparatu na zdrową skórę. Zwróć również uwagę na zapisy znajdujące się w ulotce, ponieważ niektóre środki można stosować maksymalnie 2 razy w tygodniu.

Mocz nogi

Odciski mogą doprowadzić do powstania tzw. zapalenia kaletki stawowej. W takim przypadku chwilową ulgę przyniesie Ci kąpiel stóp w solance sody oczyszczonej. Woda powinna być lekko ciepła. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zapaleniu kaletki stawowej, to zapraszamy do przeczytania naszego kolejnego artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.