Dłonie – nasza wizytówka

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Nie ma wątpliwości, że dłonie są naszą wizytówką. Te zadbane świadczą o naszej schludności, a perfekcyjnie zrobiony manicure staje się atrybutem kobiecości i atrakcyjności zewnętrznej. Nie ma wątpliwości, że dłonie należy pielęgnować ze szczególną uwagą, to przecież one są jedną z nielicznych, a stale odkrytych części naszego ciała.

Dłonie

Codzienna pielęgnacja dłoni

Dbamy o nieskazitelną skórę twarzy, zwalczamy zmarszczki i pozbywamy się wszelakich oznak starzenia się skóry. Bardzo często zapominamy jednak o dłoniach, a to również one są naszą wizytówką. Dłonie są zawsze odkryte, to one służą nam do pracy i wykonywania wszelkich, aktywnych czynności. Jednocześnie to dłonie wystawione są na działanie niekorzystnych czynników, jak zanieczyszczenia, woda, mróz, wiatr czy wysokie temperatury i działanie promieni słonecznych. Warto przy tym zaznaczyć, że skóra dłoni jest jednocześnie niezwykle delikatna i wrażliwa, cienka i skłonna do podrażnień.

Jak powinna przebiegać codzienna pielęgnacja dłoni? Przede wszystkim poprzez ich należyte nawilżenie, przy czym wszelkie środki w postaci kremów, balsamów czy serum muszą być dopasowane indywidualnie. Tutaj trzeba skupić uwagę nie tylko na aktualnych warunkach pogodowych czy czynnikach, z jakimi dłonie mają bezpośredni kontakt, ale i rodzaju skóry.

Zapominamy o naszych dłoniach, chociaż te mają znaczenie, uwzględniając estetykę naszego wyglądu. Narażamy je nierzadko na bezpośredni kontakt z detergentami, zapominamy o nawilżaniu oraz codziennych rytuałach relaksacji. Musisz zdać sobie sprawę, że to właśnie Twoje dłonie są najbardziej aktywną częścią ciała w ciągu całego dnia, a jednocześnie są najbardziej wrażliwe.

Profesjonalna kosmetyka

Coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne zabiegi odżywiające skórę dłoni, by zachować ich idealną gładkość przez długi czas. Świetnie sprawdzają się zabiegi parafinowe, peelingi, maseczki odżywcze, a nawet zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, jak mezoterapia. Wykonywane regularnie, pozwalają całkowicie zregenerować skórę dłoni. 

Ze szczególną uwagą podchodzimy dzisiaj do wyglądu naszych paznokci. Te mają być nie tylko czyste, zdrowe, o modnym kształcie. Hitem jest manicure hybrydowy, który pozwala zachować ich nienaganny wygląd przez co najmniej kilka tygodni.

Na tego rodzaju zabiegi warto wybierać się do profesjonalnych salonów, w których pracują wykwalifikowane kosmetyczki i stylistki. Dzięki temu mamy też pewność, że wszelkie zabiegi zostaną dobrane wedle naszych potrzeb i wykonane z należytą starannością. Pamiętajmy, że specjaliści wykorzystują tylko najlepszej jakości narzędzia, jakie znaleźć można na https://narzedziakosmetyczne.com.pl/narzedzia-kosmetyczne/nozyczki-kosmetyczne/nozyczki-do-paznokci, dbają też o optymalne bezpieczeństwo i higienę w miejscu pracy. To tak ważne w czasach pandemii koronawirusa.

Dłonie jako dodatek stylizacyjny

Warto zdać sobie sprawę, że dłonie mogą być dekoracją i uzupełnieniem codziennego outfitu. Tutaj bierzemy pod uwagę nie tylko biżuterię, którą warto wybierać zgodnie z obowiązującymi trendami, ale też manicure. Od lat stylistki paznokci oferują nam niezliczone możliwości ozdabiania paznokci i to nie tylko kolorowymi lakierami, ale i wymyślnymi wzorkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.