Czy tabletki wspomagają odchudzanie?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Bardzo często w internecie można znaleźć informacje na temat tabletek na odchudzanie, których spektakularne rezultaty są gwarantowane przez producenta. Najczęściej towarzyszą im zdjęcia skutecznych kuracji z informacja o tym, że można schudnąć szybko i bez ćwiczeń. Niestety wiele osób daje wiarę tym komunikatom. Prawda jest jednak taka, że żadne tabletki nie są w stanie w zdrowy sposób obniżyć naszej wagi. Nadmiar kilogramów to długi proces zaniedbań odpowiedniej diety. Nie da się w sposób szybki i skuteczny utracić nagromadzonego przez lata bagażu kilogramów. Dlatego nie zależnie od obecnej wagi i chęci zmian, najlepiej podjąć się odchudzania w sposób zdrowy i rozłożony w czasie.

tabletki

Dlaczego nie chudniemy od razu?

Prawda jest taka, że nie od razu przytyliśmy. Nie od razu też schudniemy. Aby nie narażać się na niebezpieczne konsekwencje, proces odchudzania powinien być skrzętnie zaplanowany i bezpieczny. Nie można w sposób naturalny i zdrowy schudnąć w kilka tygodni. Dlatego proces ten wymaga dużo samozaparcia i systematyczności. Tabletki na odchudzanie mają różną formę, są również takie, które pomagają w osiągnięciu celów. Pełnią rolę wsparcia, ale nie zastąpią dyscypliny w kuchni ani sportu.

Tabletki na odchudzanie

O ile cud specyfiki nie działają, o tyle można zakupić odpowiednie suplementy, które pomogą nam w walce o lepsze samopoczucie i sylwetkę. Poniżej znajduje się kilka rodzajów tabletek, które mogą nas wspierać. Pamiętajmy jednak, że łykanie samych tabletek nie sprawi, że schudniemy. Podstawę odchudzania stanowi odpowiednio zbilansowana dieta redukcyjna oraz aktywność fizyczna.

  1. Tabletki obniżające poziom cukru – są pomocne zwłaszcza w przypadku osób ze zbyt wysokim poziomej cukru oraz z dużą otyłością. Nagłe skoki cukru sprawiają, że mamy jeszcze większą ochotę na słodycze i tak nakręca się błędne koło. Oparte na naturalnych składnikach tabletki mogą pomóc w zdrowy i bezpieczny sposób pozbyć się ochoty na słodycze. Można sięgnąć np. po białą morwę.
  2. Błonnik – w naturalny sposób wypełnia żołądek dając uczucie sytości. Popijany dużą ilością wody przed posiłkiem pozwala zmniejszyć porcje ponieważ jesteśmy już wystarczająco syci żeby zjeść mniej. Dodatkowo może działać oczyszczająco – pomaga w regularnym wypróżnianiu się i usuwaniu złogów i toksyn.
  3. Inne produkty – to cała kategoria tabletek, które zawierają różne dodatki mające na celu przyspieszenie metabolizmu lub spalanie tłuszczu. Niestety bardzo często takie środki są szkodliwe i nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Bardzo dużo specyfików zawiera chemiczny skład, który nie jest wcale pomocny w momencie kiedy organizm próbuje usunąć toksyny.

Stosowanie tabletek odchudzających może być niebezpieczne i prowadzić do poważnych zaburzeń. Najlepszym rozwiązaniem jest zdrowa i zbilansowana dieta połączona z odpowiednią dawką ruchu. To idealna recepta na zdrowe i smukłe ciało. Pamiętajmy jednak, że proces odchudzania może być żmudny więc nie warto się poddawać. Na początku można się jednak wspomóc błonnikiem lub tabletkami obniżającymi poziom cukru, a co za tym idzie ochotę na słodycze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.