Jaki powinien być dobry szampon wzmacniający?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Zauważyłaś, że włosy wypadają ci podczas mycia i czesania o wiele bardziej niż kiedyś? A może z niepokojem patrzysz na to, że stają się po prostu bardziej łamliwe, są szorstkie i szybciej się puszą? Cóż, to nie musi oznaczać konieczności intensywnego cięcia. To tylko sygnał, że najwyższy czas sięgnąć po dobry szampon wzmacniający.

Jaki powinien być dobry szampon wzmacniający?

Szampon wzmacniający – działanie

Podstawą każdej kuracji wzmacniającej włosy wcale nie jest odżywka. Ona oczywiście może pomóc, ale absolutnym must have jest szampon wzmacniający. To właśnie szampon ma największy wpływ na cebulki, a w przypadku włosów wypadających i słabych to one najbardziej potrzebują wzmocnienia. Poprawa kondycji cebulek to pierwszy krok do tego, by włosy były mocniejsze, silniejsze i piękniej wyglądały.

To w cebulkach gromadzą się witaminy i minerały potrzebne do wzrostu włosów. I to cebulki najbardziej niszczą się pod wpływem braku ważnych substancji odżywczych, stresu, złej pogody czy niewłaściwej pielęgnacji. Dlatego szampon wzmacniający wspiera najpierw je, wzmacniając ich strukturę i sprawiając, że są mniej podatne na uszkodzenia.

Dobry szampon wzmacniający, czyli jaki?

Oczywiście nie każdy szampon wzmacniający jest naprawdę skuteczny. Wszystko zależy od składu i zastosowanych formuł. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupiony szampon jest naprawdę bardzo dobry, musisz dokładnie przejrzeć jego skład. Przede wszystkim powinien zawierać aminokwasy. To podstawowe składniki budowy prawie całego ciała, także cebulek.

Zwróć uwagę także na to, że szampon wzmacniający nie może być zbyt ciężki i tłusty. Nie może obciążać włosów, bo wtedy będą jeszcze bardziej podatne na wypadanie i uszkodzenia. Nie powinien zawierać parabenów, SLS-ów i mydła, ponieważ te składniki jeszcze mocniej osłabiają i niszczą kosmyki, a na dodatek mają silne działanie wysuszające.

Szukaj tych składników

W kosmetykach znajdziesz bardzo wiele różnych aminokwasów, które mają działanie wzmacniające. Niektóre z nich są mniej, inne bardziej skuteczne. Jeśli chcesz mieć pewność, że twój szampon wzmacniający cię nie zawiedzie, poszukaj w składzie argininy. To w zasadzie najbardziej niezbędny aminokwas w naszym organizmie. Jeśli twoim problemem są wypadające włosy, koniecznie sięgnij po odpowiedni suplement, ale tego składnika nie może także zabraknąć w szamponie – efekty będą po prostu o wiele szybsze.

Co jeszcze powinno znaleźć się w składzie szamponów do włosów? Oczywiście proteiny! Te składniki wspaniale przydają się do tego, by zamknąć w strukturze włosa wilgoć. Od razu sprawiają, że pasma lepiej się rozczesują, są gładsze i mniej się puszą. Są po prostu wzmocnione i w lepszej kondycji. Połączenie protein i aminokwasów to sposób na wzmocnienie włosów na całej długości – od cebulek aż po końcówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.