Odciski na stopach. Czas udać się do podologa

[Głosów:9    Średnia:2.1/5]

Niestety jeszcze wielu naszych pacjentów próbuje samodzielnie usunąć odciski, co doprowadza do pogorszenia stanu skóry. Gdy już zauważą, że sami nie są w stanie skutecznie walczyć z tym problemem, to w końcu przychodzą do naszego gabinetu podologicznego w Warszawie. Zastanawiając się nad tematem dzisiejszego wpisu, doszłam do wniosku, że warto wyedukować społeczeństwo i wyjaśnić, dlaczego z pozornie małym problemem należy udać się do specjalisty.

Odciski na stopach

Specjalista podolog ma wiele zadań, choć z zewnątrz może to tak nie wyglądać. Przede wszystkim musi zastosować odpowiednie postępowanie terapeutyczne, czyli wypielęgnować stopę, by pozbyć się schorzenia. Następnie musi przeszkolić pacjenta w kwestii przeprowadzania domowej profilaktyki. Powinien wyjaśnić jak pielęgnować stopy, czego unikać oraz jak zachować się w momencie ewentualnego nawrotu. W najgorszych wypadkach powinien podjąć czynną współpracę z pacjentem i skierować go do odpowiedniego lekarza specjalisty.

Zadania podologa

Specjalista podolog nie tylko usuwa odciski. W jego rękach jest ogólna dbałość o stopy pacjenta, szczególnie o te bardzo problematyczne. Podolog zawsze przeprowadza wywiad podologiczny, planuje wykonanie konkretnych kuracji i zabiegów, prawidłowo obcina i opracowuje paznokcie oraz diagnozuje stopę pod względem innych chorób (np. stopa cukrzycowa). W zależności od potrzeb danego pacjenta wykonuje również następujące czynności: leczy paznokcie wrastające, wkręcające się (ortonyksja), grzybicze i pogrubiałe, usuwa zrogowaciały naskórek, różnicuje i usuwa odciski oraz brodawki wirusowe, wykonuje ortezy oraz zabiegi fizjo- i fizykoterapeutyczne.

Proponuję każdemu z Was, abyście przeanalizowali tę listę i zastanowili się, ile z wymienionych wyżej czynności jesteście w stanie samodzielnie wykonać. Zwróćcie również uwagę na to, że najważniejsze w leczeniu odcisków i modzeli jest doświadczenie. Tylko wielogodzinna praca na „żywej skórze” pozwala nabyć pewne wyczucie, które jest niezbędne do tego, by precyzyjnie usunąć chorą tkankę.

Pamiętajmy też o tym, że nie wszystkie zabiegi, które wykonuje podolog w gabinecie podologicznym, możemy wykonać u kosmetyczki w gabinecie kosmetycznym. Jest to związane nie tylko z różnicą w wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościach, ale przede wszystkim z różnicą w posiadanym sprzęcie. Gabinety podologiczne są odpowiednio wyposażone, aby było możliwe wyleczenie nawet pozornie najgorszego przypadku. Mam nadzieję, że przekonałam Was do wizyty u profesjonalisty. Jeżeli tak, to zapraszam do naszego gabinetu podologicznego w Warszawie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.