Odciski i pękające pięty

[Głosów:5    Średnia:3/5]

Do naszego gabinetu podologicznego często zgłaszają się osoby, które cierpią nie tylko z powodu odcisków, ale również mają problem z pękającymi piętami. W obydwu przypadkach, istnieje duże ryzyko przedostania się drobnoustrojów w głąb naskórka. Odciski z płynem lubią pękać, a skóra na pięcie jest tak bardzo przesuszona, że pękniętych miejsc zauważamy nawet kilka lub kilkanaście. Obydwa te problemy można wyleczyć podczas jednej wizyty.

W dzisiejszym artykule poświęcimy trochę czasu pękającym piętom, ponieważ jest to częsty problem występujący nie tylko u osób starszych. Pęknięcia mogą sięgać aż do skóry właściwej, a przy każdym kroku boleć i krwawić. Czasem pojawia się ropa. Pękające pięty to doskonały cel dla bakterii i wirusów, więc nie jest to tylko problem kosmetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny.

Z pękającymi piętami do podologa

Lekarz podolog potrafi zlikwidować problem już podczas jednej wizyty. Na początku dokładnie ogląda piętę, by zdiagnozować stopień zaawansowania problemu. Pacjenci powinni się liczyć z wieloma pytaniami, które stanowią bazę dobrze wykonanego wywiadu lekarskiego. Dla podologa najważniejsza jest cukrzyca, ponieważ diabetycy posiadają bardzo wrażliwą skórę stóp, którą trzeba leczyć niezwykle delikatnie.

„ Chcesz skutecznie rozprawić się z problemem pękających pięt? Najlepiej udaj się do specjalistycznego gabinetu pielęgnacji stóp lub do dermatologa.”

Zabieg rozpoczyna się od wykonania rozmiękczającej kąpieli w roztworze woda + specjalny preparat leczniczy. Następnie rozpoczyna się zasadniczy zabieg, czyli usuwanie z pięty zrogowaciałego naskórka. Dobry lekarz posiada odpowiedni sprzęt, który umożliwia całkowite wygładzenie i wyleczenie pięty podczas jednego zabiegu. Po dokładnym usunięciu naskórka można nałożyć specjalną maskę z lekiem. Najczęściej wykonuje się to w okluzji cieplnej. Po wchłonięciu maski i ściągnięciu pozostałej ilości preparatu, lekarz osusza stopy i zaleca pacjentowi, by ubrał bawełniane skarpetki i pełne obuwie. W ten sposób skóra po zabiegu będzie w pełni chroniona. Sam zabieg jest bezbolesny, a dla niektórych pacjentów nawet bardzo przyjemny. W najgorszych przypadkach, gdy produkcja zrogowaciałego naskórka jest bardzo wzmożona, zaleca się powtórzenie zabiegu po około 3 tygodniach. Warto pamiętać, że usuwanie zrogowaciałego i pękającego naskórka z pięt można połączyć z innymi czynnościami, jak usuwanie odcisków, modzeli, nagniotków lub leczenie wrastających paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.