Nawyki, które pomogą Ci o siebie zadbać!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nasze zdrowie psychiczne i mentalne jest zależne od naszych nawyków. Sprawdź, jakie nawyki sprawią, że będziesz czuć się dobrze w swoim ciele i w swojej duszy!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-zadbac-o-siebie/

Regularna aktywność fizyczna

O regularnych ćwiczeniach pisze i mówi już chyba każdy. Jest to jednak naprawdę bardzo ważne w kontekście zdrowia psychicznego i fizycznego. Pamiętaj, że w aktywności fizycznej nie do końca chodzi, aby była ona katorżnicza i niezwykle wymagająca, ale aby stała się codziennością, momentem wytchnienia, relaksem, chwilą poświęconą. Dzięki temu w takich sytuacjach jesteśmy w stanie wyciszyć umysł i wsłuchać się w siebie. Zwłaszcza jeśli ta aktywność jest stretchingiem czy jogą. To z kolei wpływa na dobre samopoczucie.

Zdrowe odżywianie

Razem w parze z regularną aktywnością fizyczną idzie zdrowe odżywianie. Pomiędzy tymi dwoma nawykami jest nierozerwalna więź. Jak widzisz nie mówimy o diecie, tymczasowej głodówce, ale o nawykach, które wypracowane stają się codziennością i mają pozytywny wpływ na zdrowie w dłuższej perspektywie czasu.

Twoja poranna rutyna

To co robisz  w pierwszych kilkunastu minutach zaraz po przebudzeniu ma ogromny wpływ na to, jak się czujesz przez cały dzień. Naprawdę, nie ma w tym nic wymyślonego. Otóż, jeśli zaraz po otwarciu oczu wchodzisz od razu na telefon i śmigasz po Internecie, karmiąc się negatywnymi informacjami lub nawet pozytywnymi, ale wywołującymi w tobie coś negatywnego – nie ma się co dziwić, że nie nastrajasz się dobrze na cały dzień.

Dlatego tak ważne jest, aby wstać z dużą świadomością, praktykować wdzięczność, afirmacje i wycisz się przed pędem dnia codziennego. Zrób sobie taki eksperyment i przetestuj przez kilka poranków z rzędu – na pewno dostrzeżesz różnicę. Na początku może być ciężko, ale zobaczysz, że później wszystko będzie prostsze i twoim świadomym wyborem będzie to, że gdy wstaniesz to zrobisz kilka głębokich wdechów i podziękujesz za to, co masz, a nie będziesz sięgać po telefon i patrzeć na życie innych. Spróbuj i zobaczysz, że to działa. Dzięki takim nawykom zadbasz o swoje zdrowie psychiczne.

Przeczytaj też: http://super-fit.pl/3-rzeczy-jakie-nalezy-wiedziec-o-tabletkach-antykoncepcyjnych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.