Domowe sposoby na odciski na stopach

[Głosów:23    Średnia:2.9/5]

Domowe sposoby na odciski

Długi weekend majowy już za nami. Patrząc na relacje naszych klientów i znajomych zauważyliśmy, że większość z Was spędziła ten czas aktywnie – na pieszych wycieczkach. Musimy przyznać, że my również. Dłuższy dzień i cieplejsza temperatura zachęcają nie tylko do spacerów, ale również do wycieczek górskich, pokonywania dalekich tras na rowerze, jazdy na rolkach. Każdy z nas, kto podejmuje powyższe aktywności tylko w okresie wiosny i jesieni na pewno boryka się z odciskami. Nieprzyzwyczajone stopy do długotrwałego wysiłku i innego obuwia bronią się przed obtarciami naskórka poprzez wytworzenie odcisku. Niestety potrafi to być bardzo uciążliwe, dlatego najczęściej od razu po zauważeniu problemu rozpoczynamy jakiekolwiek działania w celu złagodzenia dolegliwości. Odciski zauważamy zazwyczaj zaraz po ściągnięciu obuwia, niekiedy dają się we znaki już podczas wycieczki. Co zrobić, gdy wieczorem po przyjściu do domu zauważymy odcisk na stopie, a wszystkie gabinety podologiczne są już zamknięte? Co zrobić, gdy problem pojawi się podczas długiego weekendu? Pewną ulgę mogą przynieść domowe sposoby na odciski.

Poniżej przedstawiamy 3 sprawdzone metody łagodzenia dolegliwości związanych z odciskami. Są to sposoby domowe, proste do wykonania.

Domowe sposoby na odciski

1. Olejek rycynowy

Wetrzyj olejek rycynowy w miejscu powstania odcisku i odczekaj, aż wchłonie w większej części. Olejek rycynowy zmiękczy obolałe miejsce i przyspieszy gojenie. Możesz go kupić w każdej aptece.

2. Świeża cytryny

Ukrój cienki plaster świeżej cytryny i połóż go na odcisku. Pozostaw tak na przynajmniej kwadrans. Cytryna zmiękczy skórę oraz zadziała lekko tonizująco. Możesz użyć cytryny z lodówki, dzięki temu odczujesz niebywałą ulgę w obolałym miejscu, spowodowaną przyłożeniem czegoś zimnego.

3. Opatrunek z czosnku

Wymocz nogi i dokładnie osusz skórę. W miejscu powstania odcisku przyłóż plaster czosnku i zaklej go opatrunkiem samoprzylepnym lub plastrem. Tak przygotowany naturalny opatrunek zdezynfekuje odcisk i zmiękczy naskórek. Plaster z czosnkiem zmieniaj przynajmniej 2 razy dziennie.

Domowe sposoby na odciski na stopach

Profesjonalne usunięcie odcisku w gabinecie podologicznym Państwa Siwickich kosztuje około 30 zł i trwa średnio 5 minut.

Pragniemy zauważyć, że podane wyżej sposoby są jedynie metodami doraźnymi, które pomogą przetrwać do przysłowiowego kolejnego dnia. Nie są to metody lecznicze dlatego, jeżeli tylko istnieje taka możliwość, to należy udać się do gabinetu podologicznego. Proponowane wyżej sposoby sprawdzają się w przypadku odcisków umiejscowionych po zewnętrznych stronach stopy lub w miejscach łatwo dostępnych. Jeżeli problem występuje np. między palcami, czyli w miejscu narażonym na ciągłe podrażnienie, to konieczna jest pomoc specjalisty, aby nie doprowadzić do większych zmian dermatologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.