Aktywne plastry na odciski – czym są?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ostatnio jedna z naszych klientek zapytała nas, czy aktywne plastry na odciski są skuteczne. Jest to nowość na naszym rynku, bardzo rozreklamowana przez pewną popularną firmę. Postanowiliśmy zgłębić temat i sprawdzić, czy warto zdecydować się na taki zakup.

Aktywne plastry na odciski powinny przyspieszyć usuwanie szczególnie uciążliwych odcisków oraz skutecznie chronić skórę przed powstaniem nowych. Przynajmniej tak zapewnia ich producent. Postanowiliśmy przeanalizować ich skład, by sprawdzić na czym polega ta innowacyjność i aktywność.

Aktywne plastry na odciski posiadają w swym składzie hydrokoloid i kwas salicylowy, czyli dwie substancje aktywne. Kwas salicylowy jest znany od dawna i bardzo często stosowany w tego typu plastrach. Jego zadaniem jest zmiękczenie skóry i przyspieszenie procesu gojenia. Substancja bardzo poważana w środowisku podologów – często występuje w specjalistycznych kremach leczniczych. Natomiast hydrokoloid ma na celu ochronę skóry przed uciskiem i bólem. Jest to mniej więcej takie samo działanie jak w przypadku plastrów żelowych, czy poduszek żelowych pod piety, które amortyzują ucisk. W związku z tym polecilibyśmy te plastry osobom, które chcą uniknąć powstania nowych odcisków, np. w momencie założenia nowego obuwia. Jeżeli chodzi o kwestie lecznicze już powstałych odcisków, to stężenie kwasu salicylowego jest tak niskie, że w zasadzie nie ma on większego wpływu na przyspieszenie procesu gojenia, tym bardziej w przypadku uciążliwych odcisków. Zdecydowanie bardziej skuteczną metodą walki z odciskami jest wizyta u podologa i usunięcie ich. Wtedy poprawę zauważamy od razu, ból mija, a pacjent może powrócić do normalnego funkcjonowania.

Firma wprowadziła też aktywne plastry na odciski między palcami, które posiadają specjalny kształt. Polecamy je osobom, które chcą włożyć buty typu japonki. Dzięki nim możemy ochronić delikatną skórę między palcami i uniknąć dyskomfortu.

Uciążliwe odciski warto zabezpieczyć jakimkolwiek plastrem do momentu wizyty u podologa. W ten sposób ograniczamy nacisk na bolące miejsce i jesteśmy w stanie w miarę normalnie chodzić. Jeżeli jednak zależy nam na rzeczywistym i szybkim pozbyciu się problemu, to niezbędna będzie wizyta w gabinecie podologicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2015 Odciski.com.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.